USD
3,8481
EURO
4,5216
ALTIN
153,8783

CHP, AKP’ye seslendi: Bu kadar can verilirken içiniz acımıyor mu?

  CHP’nin, meclise sunduğu terör olaylarıyla ilgili grup önerisi kabul edilmedi. TBMM Genel Kurulu’nda, CHP’nin sunduğu terör olaylarıyla ilgili grup önerisi  kabul edilmedi. Öneri üzerinde konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP’ye “Ortada bu kadar can verilirken sizin içiniz acımıyor mu? Üzüm yemek istiyoruz, bağcı dövmek değil. Gelin terörle mücadeleyi konuşalım” dedi. “Olan fukaranın çocuğuna […]

CHP, AKP’ye seslendi: Bu kadar can verilirken içiniz acımıyor mu?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

CHP’nin, meclise sunduğu terör olaylarıyla ilgili grup önerisi kabul edilmedi.

TBMM Genel Kurulu’nda, CHP’nin sunduğu terör olaylarıyla ilgili grup önerisi  kabul edilmedi. Öneri üzerinde konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP’ye “Ortada bu kadar can verilirken sizin içiniz acımıyor mu? Üzüm yemek istiyoruz, bağcı dövmek değil. Gelin terörle mücadeleyi konuşalım” dedi.

“Olan fukaranın çocuğuna oluyor!”

Hükümetin terörle mücadele edemediğini dile getiren Altay, “Hangi olayın istihbaratını alıyor hükümet? MİT ne işe yapar? Bu kanlardan hükümet sorumlu. Bundan kaçamaz. Başsağlığı dileyen bir hükümet olabilir mi? Allahım bu son olsun. Olan fakir fukaranın çocuğuna oluyor. Ben 10 yıldır bir tane kravat takan şehit ailesi görmedim. Dün Sinop’ta defnettiğim şehidin köyünün yolu yok. Allah bize böyle bir iktidar nasip etmesin. Her gün kanın, gözyaşının olduğu bir ülkede iktidarı içime sindirmem. Lübnan ile özdeşleşen bir ülkede sanayi ayakta kalmaz” dedi.

Mücadelede vatandaşın zarar görmemesi

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, terörle mücadelenin milli politika olması gereğine işaret ederek, “Terörist ve terör örgütleriyle mücadelede vatandaşların zarar görmemesi, güvenlik birimlerinin moralini zayıflatacak tutum ve davranışlardan uzak durulmasını önemsediklerini” söyledi.

“İçişleri Bakanı derhal istifa etsin”

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, öneri lehinde yaptığı konuşmada, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikastin normalde savaş çıkarabilecek bir olay olduğunu dile getirerek, “Türkiye ile Rusya arasıdaki asimetrik ilişki derinleşecektir. Yaşananların nedeni, yanlış Suriye politikasıdır. Dış politikada arı gibi çiçekten çiçeğe konamazsınız. İçişleri Bakanı derhal istifa etsin. Ölenin haddi hesabı yok. HDP’lileri içeri atmakla meşgul olan, il ve ilçe binalarımız yakılırken telefonlarımıza çıkmayan İçişleri Bakanı gitsin bu teröristlerle uğraşsın” diye konuştu.

“Kökleri kazınacak”

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, sataşma gerekçesiyle söz alarak, terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirterek, “Bunların kökünü kazıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu terör örgütü ve destekçileri yok olup gidecek” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından CHP’nin grup önerisi kabul edilmedi.

YORUMLAR


    0 YORUM