USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Cihatçılar Saray’a kadar girdi mi?

Halep operasyonunun “simgesi” haline gelen ve  ailesiyle birlikte Erdoğan’ı Saray’da ziyaret eden Bana Alabed’in babasının “terörist” olduğu iddia edildi. İddia Suriye’nin Halep Milletvekili Fares Shehabi’Nin Bana’nın babasının cihatçılarla birlikte çektirdiği fotoğrafları paylaşmasıyla ortaya çıkarıldı. Odatv’de yer alan habere göre, Suriye’nin Halep kentinde yaşananları sosyal medya üzerinden dünyaya duyurmasıyla gündeme gelen 7 yaşındaki Bana Alabed, Erdoğan’ın […]

Cihatçılar Saray’a kadar girdi mi?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Halep operasyonunun “simgesi” haline gelen ve  ailesiyle birlikte Erdoğan’ı Saray’da ziyaret eden Bana Alabed’in babasının “terörist” olduğu iddia edildi. İddia Suriye’nin Halep Milletvekili Fares Shehabi’Nin Bana’nın babasının cihatçılarla birlikte çektirdiği fotoğrafları paylaşmasıyla ortaya çıkarıldı.

Odatv’de yer alan habere göre, Suriye’nin Halep kentinde yaşananları sosyal medya üzerinden dünyaya duyurmasıyla gündeme gelen 7 yaşındaki Bana Alabed, Erdoğan’ın Saray’ında  Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından, Bana’nın babası Ghassan Alabed’in, Halep’te cihatçı gruplara mensup bir militan olduğunu gösteren fotoğraflar sosyal medyadan paylaşıldı. Tartışmaya sebep olan fotoğraflarda, Alabed’in elinde silah olduğu görülüyor.

Fotoğrafları Paylaşan Suriyeli bir milletvekili

Suriye’nin Halep Milletvekili Fares Shehabi, baba Ghassan Alabed’in hem  Tayyip Erdoğan’la, hem de cihatçılarla çekilen fotoğraflarını birleştirip sosyal medyada paylaşarak “Bana! Bir terörist babanın kurbanı! Batıdaki sempatizanlarına soruyoruz; Şimdi ne düşünüyorsunuz!” diye yazdı.

Bana Alabed, Twitter hesabından paylaştığı Halep fotoğraflarıyla gündeme gelmiş, kısa sürede mesajları tüm dünya medyasında yer almaya başlamıştı. Birçok kişi ise, Bana’nın paylaşımlarının propaganda amaçlı olduğunu iddia etmişti. Son olarak attığı tweet’lerde Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na yardım mesajı gönderen Bana’ya, Çavuşoğlu yanıt vererek “Sahadaki zorluklar bizi vazgeçiremeyecek kardeşim. İçiniz rahat olsun, sizin ve diğer binlerce kişinin güvenliğini sağlamak için her şeyi yapıyoruz.” demişti. Ardından Türkiye’ye getirilen Bana ve ailesi,  Saray’da Erdoğan’ı ziyaret etti.