USD
3,9706
EURO
4,6608
ALTIN
163,6853

Cumhurbaşkanının partisiyle resmen olmasa bile şu anda fiilen ilişkisi var

Merkez Yürütme Kurulu’nda konuşan Yasin Aktay “Hiçbir cumhurbaşkanı hiçbir zaman tarafsızlık durumu ortaya koyamamıştır. ” dedi. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, parti ge merkezinde Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu sonrası basın toplantısı düzenledi. Anayasa çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Aktay, bu konunun en önemli gündem maddesi olduğunu belirterek “Burada […]

Cumhurbaşkanının partisiyle resmen olmasa bile şu anda fiilen ilişkisi var
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Merkez Yürütme Kurulu’nda konuşan Yasin Aktay “Hiçbir cumhurbaşkanı hiçbir zaman tarafsızlık durumu ortaya koyamamıştır. ” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, parti ge merkezinde Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu sonrası basın toplantısı düzenledi.

Anayasa çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Aktay, bu konunun en önemli gündem maddesi olduğunu belirterek “Burada biliyorsunuz bu çalışmayı AK Parti tek başına yürütmüyor. Bu konu, Sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Sayın Başbakanımızın beraber yürüttükleri bir diyalog. Bu konuda her iki tarafın kurulları var. “ dedi.


Yasin Aktay, Erdoğan- Akp ilişkisini itiraf etti:

“Cumhurbaşkanının şu anda partisiyle ilişkisi resmen değilse bile fiilen var olmaktadır. AK Parti tüm kadroları ile Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında duruyor. Bu konudaki genel çerçeve zaten belli. Bu konudaki eleştiriler, bir cumhurbaşkanını yıllarca partisinin felsefesine olan bütün bağımlılığını bir gecede bırakması zaten düşünülemez. Geçmiş dönemlerde de cumhurbaşkanının tarafsızlığı da göstermelik bir tarafsızlıktır. Hiçbir cumhurbaşkanı hiçbir zaman tarafsızlık durumu ortaya koyamamıştır. Ortadaki yasa metnini bağdaşan bir metne oturtmaya çalışıyoruz. Bu konuda MHP’nin de yaklaşımı bundan çok farklı değil. Ayrıntısı henüz kesinleşmediği için ortaya çıkacak metin için bir şey söylemeyeyim.”

YORUMLAR


    0 YORUM