USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Cumhuriyet Savcısı Çalışkan’a silahlı saldırı

İstanbul Sultangazi’de Cumhuriyet Savcısı Evliya Çalışkan’ın içinde bulunduğu araca dün akşam saatlerinde silahla ateş açıldı. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan’ın içinde bulunduğu otomobil, TEM Otoyolunda seyir halindeyken, aynı istikamette giden başka bir araçtaki şahıslarca silahla ateş açılması sonucu isabet aldı. Savcı Çalışkan, olaydan yara almadan kurtuldu. […]

Cumhuriyet Savcısı Çalışkan’a silahlı saldırı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul Sultangazi’de Cumhuriyet Savcısı Evliya Çalışkan’ın içinde bulunduğu araca dün akşam saatlerinde silahla ateş açıldı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan’ın içinde bulunduğu otomobil, TEM Otoyolunda seyir halindeyken, aynı istikamette giden başka bir araçtaki şahıslarca silahla ateş açılması sonucu isabet aldı.

Savcı Çalışkan, olaydan yara almadan kurtuldu.

Olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesinde 2’si kaportasına 1’i lastiğine olmak üzere araca 3 kurşun isabet ettiği tespit edildi.

Hizmet Hareketi’ne yönelik soruşturmalarında da görev alan savcı Evliya Çalışkan, gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül’ün de yargılandığı MİT TIR’larının durdurulması davasının da duruşma savcısı olarak görev yapıyor. İstanbul Terör ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri saldırganları yakalamak operasyon başlatırken, saldırının DHKP-C terör örgütü tarafından yapılmış olması ihtimali üzerinde duruluyor.   

YORUMLAR


    0 YORUM