USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Demirtaş İstanbul saldırısı için: Lanetliyorum

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul Beşiktaş’ta 10 Aralık günü gerçekleştirilen 44 kişinin şehit olduğu saldırılara ilişkin, Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla yazılı bir açıklama gönderdi. PKK’nın gençlik kolu TAK, hain saldırıyı gerçekleştirdiğini duyurmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş da cezaevinden mesaj yayınladı. Selahattin Demirtaş tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden şöyle bir mesaj gönderdi: “İstanbul’da Cumartesi akşamı gerçekleşen acımasız katliamı lanetliyor, […]

Demirtaş İstanbul saldırısı için: Lanetliyorum
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

PKK’nın gençlik kolu TAK, hain saldırıyı gerçekleştirdiğini duyurmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş da cezaevinden mesaj yayınladı. Selahattin Demirtaş tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden şöyle bir mesaj gönderdi: “İstanbul’da Cumartesi akşamı gerçekleşen acımasız katliamı lanetliyor, kınıyorum. Saldırıda yaşamını yitiren bütün insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerimi sunuyor, sabırlar diliyorum. Yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Bütün toplumu, halkımızı şiddet karşıtlığında, barış, kardeşlik, demokrasi ve özgürlük duyguları etrafında umutla bir arada durmaya davet ediyorum. Koşullarımız ne kadar zor olursa olsun kutsallık atfettiğimiz barışı savunmaktan vazgeçmemeli, umutlarımızı yitirmemeliyiz. Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşarak ülkeyi düze çıkarmayı başarmalıyız.”

YORUMLAR


    0 YORUM