USD
3,8478
EURO
4,5195
ALTIN
153,8550

Diyanet’in camisini Gülen cemaatine yasakladılar!

Almanya’nın Schweinfurt şehrinde bulunan DİTİB Merkez Camii’ne 17 Aralık Cumartesi günü bir duyuru asıldı. Türkisch Islamische Gemeinde zu Schweinfurt Zentrum Moschee e.V. “Wirsingstr. 14 Schweinfurt, Deutschland” adresindeki caminin yönetimi tarafından düzenlenip imzalanan duyuruda Gülen Cemaatine mensup şahısların camiye girişleri yasaklandığı duyuruldu. Cami kapatılabilir Alman makamlarına şikayet edilmesi halinde hem ilgili caminin yönetim kurulunun oturum ve […]

Diyanet’in camisini Gülen cemaatine yasakladılar!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Almanya’nın Schweinfurt şehrinde bulunan DİTİB Merkez Camii’ne 17 Aralık Cumartesi günü bir duyuru asıldı.

Türkisch Islamische Gemeinde zu Schweinfurt Zentrum Moschee e.V. “Wirsingstr. 14 Schweinfurt, Deutschland” adresindeki caminin yönetimi tarafından düzenlenip imzalanan duyuruda Gülen Cemaatine mensup şahısların camiye girişleri yasaklandığı duyuruldu.

Cami kapatılabilir

Alman makamlarına şikayet edilmesi halinde hem ilgili caminin yönetim kurulunun oturum ve resmi işlemleri hakkında tedbir alınması hem de caminin kapatılması gündeme gelebileceği iddia ediliyor. Bu nedenle Diyanet İşleri’ne bağlı çalışan DİTİB’in bu tutumunun düzeltilmesi için Diyanet’in müdahale etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde de, DİTİB camilerinin MİT ajanı gibi çalıştığı gündeme gelmiş ve hazırlayıp gönderdikleri fişleme raporları Alman basınında gündeme gelmişti. Ardından da Almanya’da görev yapan Diyanet imamlarının sınır dışı edilmesi süreci başlatılmıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM