USD
3,8700
EURO
4,5474
ALTIN
160,9118

“Efkan Ala bu süreçte kime başvurulduğunu çok iyi biliyor”

Yeni Özgür Politika yazarlarından örgütün Kandil’deki liderlerinden Mustafa Karasu, Efkan Ala hakkında çarpıcı iddiada bulunan bir yazı kaleme aldı. Türkiye’de 6-7 Ekim 2014 tarihindeki Kobani (Ayn El Arap) eylemleri hakkında yazı kaleme alan Mustafa Karasu, eylemlerin bitirilmesi için AKP’nin kendilerinden yardım istediğini öne sürdü. Karasu, dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın kime başvurulduğunu ve nasıl yanıtlar […]

“Efkan Ala bu süreçte kime başvurulduğunu çok iyi biliyor”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yeni Özgür Politika yazarlarından örgütün Kandil’deki liderlerinden Mustafa Karasu, Efkan Ala hakkında çarpıcı iddiada bulunan bir yazı kaleme aldı.

Türkiye’de 6-7 Ekim 2014 tarihindeki Kobani (Ayn El Arap) eylemleri hakkında yazı kaleme alan Mustafa Karasu, eylemlerin bitirilmesi için AKP’nin kendilerinden yardım istediğini öne sürdü. Karasu, dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın kime başvurulduğunu ve nasıl yanıtlar aldığını bildiğini iddia etti.

Karasu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Protestolar büyüyüp yayılınca AKP iktidarı hemen HDP milletvekilleri üzerinden Kandil’e başvurmuş, bu olayların durdurulmasını istemiştir. Hem de yalvarırcasına! Efkan Ala bu süreçte kime başvurulduğunu ve nasıl cevaplar verildiğini bilir. Hem Kürt Halk Önderi hem de KCK yönetimi devreye girerek olayların daha fazla büyümesinin önüne geçmiştir. Böylece AKP iktidarı derin bir nefes almıştır. Bu süreçte aracı olanlar da İdris Baluken başta olmak üzere İmralı’ya giden heyet ve HDP yönetimidir. Aracılık yapılmasını isteyen de AKP iktidarıdır. Herhalde en fazla da Erdoğan istemiştir.”