USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Erdoğan’nın dostları TSK’nın IŞİD’den temizlediği bir köyü IŞİD’e satmış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dost dediği ve Hulusi Akar’ın “Ülkelerini kaybetmemek için çalışan namuslu insanlar” diye tarif ettiği ÖSO ile ilgili çok çarpıcı bir iddia orttaya atıldı.  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, TSK’nın El Bab’da Fırat Kalkanı Harekatını birlikte yürüttüğü Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) ilişkin çok çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi…TSK’nın El Bab’daki Fırat Kalkanı operasyonunda […]

Erdoğan’nın dostları TSK’nın IŞİD’den temizlediği bir köyü IŞİD’e satmış
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dost dediği ve Hulusi Akar’ın “Ülkelerini kaybetmemek için çalışan namuslu insanlar” diye tarif ettiği ÖSO ile ilgili çok çarpıcı bir iddia orttaya atıldı. 
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, TSK’nın El Bab’da Fırat Kalkanı Harekatını birlikte yürüttüğü Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) ilişkin çok çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi…TSK’nın El Bab’daki Fırat Kalkanı operasyonunda ‘müttefik’ olarak yanında yer aldığı ÖSO hakkında Mustafa Balbay’dan çok çarpıcı bir iddia geldi.Sözlerini Türkiye’yi tanıyan bir yabancı gazeteciye dayandıran Balbay, TSK’nın IŞİD’den temizlediği bir köyü ÖSO’nun IŞİD’e sattığını anlattı. Balbay satışın ardından TSK’nın köyü tekrar ele geçirdiği ancak ÖSO’nun yeniden IŞİD’e sattığını ileri sürdü.

Halk TV’de yayınlanan Fatih Ertürk’ün sunduğu “Türkiye Nereye” isimli programa katılan Balbay, programda, “ÖSO Türk askerinin aldığı bir köyü 5 bin dolara IŞİD’e geri satıyor” ifadelerini kullandı. Balbay daha sonra “Bu sözlerim araştırılsın” diye konuştu.

ABC Gazetesi Ortadoğu Temsilcisi Ömer Ödemiş de El Bab’da esir düşen Türk askerlerinin de ÖSO tarafından IŞİD’e ‘satılmış’ olabileceğini gündeme getirmişti.

İşte o iddia…