USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Hakan Fidan’ı komisyona getiremiyorlar

15 Temmuz soruşturmasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ‘mağdur – tanık’ olarak ifadesinin alınması için girişimde bulundu. Savcılık, Fidan’ın ifadesini almak için Başbakanlık’tan yazılı izin istedi. Darbe girişimine ilişkin soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ‘mağdur – tanık’ olarak ifadesinin alınması için girişimde bulundu. Savcılık, Fidan’ın ifadesini almak için Başbakanlık’tan yazılı izin istedi. Ankara Cumhuriyet […]

Hakan Fidan’ı komisyona getiremiyorlar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

15 Temmuz soruşturmasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ‘mağdur – tanık’ olarak ifadesinin alınması için girişimde bulundu. Savcılık, Fidan’ın ifadesini almak için Başbakanlık’tan yazılı izin istedi.

Darbe girişimine ilişkin soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ‘mağdur – tanık’ olarak ifadesinin alınması için girişimde bulundu. Savcılık, Fidan’ın ifadesini almak için Başbakanlık’tan yazılı izin istedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadesini almak için Başbakanlıktan yazılı izin istedi. Başbakanlık izin verirse görevlendirilecek bir savcı Müsteşar Fidan’ı ziyaret ederek ifadesini alacak. MİT Kanunu’nda “Devletin çıkarlarının zorunlu kıldığı hallerde MİT mensuplarının tanıklığı MİT Müsteşarı’nın, MİT Müsteşarı’nın tanıklığı ise Başbakan’ın iznine bağlıdır” hükmü yer alıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM