USD
3,7755
EURO
4,6180
ALTIN
161,2456

IŞİD 2 Türk askerini yakarak şehit etti!

  IŞİD, geçen yıl kaçırdığı Serter Taş ile asker olduğunu iddia ettiği Fethi Şahin ve geçtiğimiz ay El Bab bölgesinde rehin aldığı Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin’i infaz etti. IŞİD’in yayınladığı videoda Taş ve Şahin’in yakılarak öldürüldüğü görülürken, El Bab’da rehin alınan Kaşıkçı ile Duran ise başlarına kurşun sıkılarak şehit […]

IŞİD 2 Türk askerini yakarak şehit etti!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

IŞİD, geçen yıl kaçırdığı Serter Taş ile asker olduğunu iddia ettiği Fethi Şahin ve geçtiğimiz ay El Bab bölgesinde rehin aldığı Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin’i infaz etti.

IŞİD’in yayınladığı videoda Taş ve Şahin’in yakılarak öldürüldüğü görülürken, El Bab’da rehin alınan Kaşıkçı ile Duran ise başlarına kurşun sıkılarak şehit edildi.

Videoda El Bab bölgesinde kaçırdığı 2 askerin yakalanış görüntülerine de yer verilirken, ayrıca bir IŞİD militanı Türkçe konuşarak, Türkiye’deki militanlarının saldırılar yapmasını istiyor.

IŞİD 29 Kasım günü akşam saatlerinde Suriye’nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında Türk askerlerine saldırarak Özel Kuvvetler Üyesi Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhamed Duran Keskin’i kaçırmıştı. Asker Serter Taş ise 1 Eylül 2015 tarihinden beri IŞİD’in elinde tutuluyordu.

YORUMLAR


    0 YORUM