USD
3,8481
EURO
4,5209
ALTIN
153,8870

İsmailağa Cemaatinin önde gelen ismine bıçaklı saldırı

Marifet Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Şefik Kocaman, Fatih Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğradı. İsmailağa cemaatin yayın organlarından Marifethaber.com’da yer alan habere göre Mahmud Ustaosmanoğlu’nun en yakınındaki isim ve Marifet Derneği Yönetim kurulu üyesi Şefik Kocaman Fatih Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğradı. Alışveriş esnasında ailesinin yanında Şefik Kocaman’a hakarette bulunan saldırgan daha sonrasında “Cübbeli Hoca’yla uğraşmayın’ diyerek […]

İsmailağa Cemaatinin önde gelen ismine bıçaklı saldırı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Marifet Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Şefik Kocaman, Fatih Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğradı.

İsmailağa cemaatin yayın organlarından Marifethaber.com’da yer alan habere göre Mahmud Ustaosmanoğlu’nun en yakınındaki isim ve Marifet Derneği Yönetim kurulu üyesi Şefik Kocaman Fatih Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğradı.

Alışveriş esnasında ailesinin yanında Şefik Kocaman’a hakarette bulunan saldırgan daha sonrasında “Cübbeli Hoca’yla uğraşmayın’ diyerek üzerinde bulunan bıçağı çıkartarak saldırdı. Çevre sakinlerinin de araya girmesiyle bıçaklı saldırgan etkisiz hale getirildi. Saldırgan daha sonra kalabalığın arasından sıyrılarak olay yerinden uzaklaştı. Sitedeki habere göre saldırgan C.H.T’nin , Fatih’deki bir vakıfta daha önce güvenlik görevlisi olarak çalıştığı belirtildi. Saldırıya uğrayan Kocaman önce polis merkezine, daha sonra da Çağlayan Adliyesi’ne giderek saldırgan hakkında şikayette bulundu.

İsmailağa cemaatinin daha önce de ileri gelenlerinden Hızır Ali Muratoğlu ve Bayram Ali Öztürk de bıçaklı saldırıya uğramış, iki isim hayatını kaybetmişti.

Şefik Kocaman Külliye Cumhurbaşkanı’nın emriyle yıkılıyor demişti

Şefik Kocaman, Beykoz’daki yapımı devam eden İsmailağa külliyesinin geçtiğimiz yıl belediye ekiplerince yıkılmasının ardından yaptığı açıklamada ‘maalesef yıkım kararıyla ilgili bütün bilgiler Cumhurbaşkanımızı işaret ediyor’ demişti. İsmailağa cemaatinde, AKP’ye yakın Fatih’teki grupla Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yanındaki kişilerin Beykoz’da kurduğu Marifet Derneği arasında ihtilaf bulunuyor.

YORUMLAR


    0 YORUM