USD
3,8699
EURO
4,5468
ALTIN
160,8989

İsraf etmeyin diyen Erdoğan ‘O’ diktatörün uçağını 300 Milyon TL ödeyerek satın aldı

Tunus’un devrik diktatörü Zeynel Abidin Bin Ali’nin uçağını, israf etmeyin diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 300 milyon TL karşılığında satın aldığı belirtildi. Tunus bu haberle çalkalanıyor Tunus’un devrik diktatörü, Bin Ali’nin ailesine ait olan uçağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın satın aldığı duyuruldu. Ülkenin önde gelen gazetelerinden, Al-Ahbar, Al-Vatan, Saraha ve Fransızca yayın yapan Tunisie Telegraph olayı manşetten […]

İsraf etmeyin diyen Erdoğan ‘O’ diktatörün uçağını 300 Milyon TL ödeyerek satın aldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Tunus’un devrik diktatörü Zeynel Abidin Bin Ali’nin uçağını, israf etmeyin diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 300 milyon TL karşılığında satın aldığı belirtildi.

Tunus bu haberle çalkalanıyor

Tunus’un devrik diktatörü, Bin Ali’nin ailesine ait olan uçağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın satın aldığı duyuruldu. Ülkenin önde gelen gazetelerinden, Al-Ahbar, Al-Vatan, Saraha ve Fransızca yayın yapan Tunisie Telegraph olayı manşetten verirken birçok internet haber sitesi de satılmasına karşı çıkarak olayı sayfalarına taşıdı. Olay, sosyal medyada hızla yayılırken halk uçağın başka bir ‘diktatöre’ satılmasına tepki gösterdi.

İki gün önce bir evde üç araba var diyerek, israf ekonomisinden bahseden Erdoğan, satın aldığı bu son uçakla flosunu genişletmiş oldu. Ayrıca Tunus gazeteleri, satın alma işlemini Türk Hava Yolları’nın yaptığını ama Erdoğan’ın şahsına ait olduğunu belirtti.  Uçağın Tunus Hava Yollarına ait olduğu ve 2011’den itibaren Fransa’da Bourdeaux havalimanına hangarda durduğu açıklandı. A340 tipi uçağın kesintisiz 16 saat havada kaldığı vurgulandı. Luis Vuitton tarafından özel tasarlanan uçak dünyadaki en lüks özel hava araçları arasında gösteriliyor. Devrik diktatör Bin Ali, Aralık 2009’da uçağı 164 milyon dolara satın almış ama binmek nasip olmamıştı.