USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

İstanbul Üniversitesi’ne operasyon, Merkez Partisi Genel Başkanı Abdurrahim Karslı gözaltında

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada aralarından İstanbul Üniversitesi’nden akademisyenlerin de bulunduğu 100 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Polis, İstanbul ve 12 ayrı ilde sabahın erken saatlerinde 100 ayrı adrese 87 zanlının yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenledi. Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre operasyonda, Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, İstanbul Üniversitesi’nde görevli Profesör, Doçent ve […]

İstanbul Üniversitesi’ne operasyon, Merkez Partisi Genel Başkanı Abdurrahim Karslı gözaltında
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada aralarından İstanbul Üniversitesi’nden akademisyenlerin de bulunduğu 100 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Polis, İstanbul ve 12 ayrı ilde sabahın erken saatlerinde 100 ayrı adrese 87 zanlının yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenledi. Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre operasyonda, Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, İstanbul Üniversitesi’nde görevli Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçentlerin gözaltına alındığı iddia edildi.

Hukuk Profesörü Abdurrahim Karslı daha önce Erdoğan karşıtı açıklamalar yaptığı için hedef olmuştu. Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, Ocak 2015’te İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ifadeye çağrıldığını Twitter’dan duyurmuştu. Karslı, 3 yıl önce yaptığı bir telefon görüşmesi nedeniyle Emniyet’te 2 saat ifade verdi. Karslı, “Bir başkasını dinlerken benim de o dinlemeye takıldığım söylendi. Ben de ‘bu bir siyasi istişare. Bunun ‘dinlemeye takıldı’ diye tape yapılması, bunların gündeme gelmesi asıl hukuksuzluktur’ dedim ve ‘şikayetçiyim’ diyerek müşteki oldum. Burada usulsüzlük ve hukuksuzluk yok, bu normal bir konuşma.” ifadelerini kullanmıştı.

İKTİDAR FAALİYETLERİMİZDEN RAHATSIZ
Karslı, konuşmasını şöyle sürdürmüştü: “Daha önce bir polisin onu dinlemesi ve tape haline getirmesi yanlış, şimdiki polisin de öyle bir hadiseden dolayı çağırıp beni dinlemesi yanlış. İkisi de hukuka aykırı. Yani Hükümet kendisiyle çelişkiye de düşüyor. ‘Eskiler bu yanlışlığı yaptı’ diyor. Eskisi yanlışsa sen niye bunu yapıyorsun? Kaldır o zaman onları ortadan. Hayır, oradan bir şeyler istiyor.Benim o konuşmalarda isimler de geçiyor. Karşı tarafta istişare ettiğimi insan diyor ki ‘hükümet şundan rahatsız, şu da rahatsız, bu da rahatsız’ diyor. Anladığım kadarıyla mevcut şimdiki arkadaşlar onlardan da rahatsız. Merkez Parti ve faaliyetlerimiz rahatsızlık konusu oldu. Her şeyimizden rahatsızlar.”

EMNİYET CANLI BOMBALARLA İLGİLENSİN DİYE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
2012 yılının başlarında Merkez Parti’yi kurarken her kesimden insanlarla istişareler yaptığını dile getiren Karslı, kumpas ve algı operasyonları yapmak yerine emniyeti gerçek işini yapmaya davet etmiş ve canlı bombaların peşine düşmesini istemişti. Karslı, “AK Parti ve Milli Selamet geleneğinden gelen insanlarla da görüşmeler yaptım. Bu görüşmelerle ilgili bazı konuşmalarım dinlemelere takılmış. Ben de diyorum ki ‘madem başkasını dinlerken buna takıldım. Burada suç unsuru bir şey yok, sadece bir istişare var. Bu neden gündeme gelsin? Neden tape haline getirilsin?’ Bu memleketin canlı bomba gibi önemli sıkıntıları var. Bu kadar sıkıntı varken terörle mücadele ekipleri bununla ilgilenmeli. İfademi alan polis arkadaşlar da benim hissiyatımdaydı. Her halde üstten birileri talimat veriyorlar, onlar da işlem yapıyor.” şeklinde konuşmuştu.

Tr724

YORUMLAR


    0 YORUM