USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

İsviçreli gazeteciler: Diyarbakır’da Alman zannedilip bekletildik!

İsviçre televizyonu SRF kanalının 2 muhabiri, Diyarbakır Havalimanı’nda kendilerini Alman zanneden polisler tarafından çamaşırlarına kadar didik didik aranıp bekletildiklerini iddia etti. Sputnik’in haberine göre, SRF muhabiri Ruth Bossart, bir memurun kendisine Almanca bilip bilmediğini sorduğunu, kendisinin ‘evet’ karşılığını vermesi üzerine ise, ekibin 45 dakika boyunca arandığını ve sorguya çekildiğini ifade etti. Alman basınına polislere kendilerinin […]

İsviçreli gazeteciler: Diyarbakır’da Alman zannedilip bekletildik!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İsviçre televizyonu SRF kanalının 2 muhabiri, Diyarbakır Havalimanı’nda kendilerini Alman zanneden polisler tarafından çamaşırlarına kadar didik didik aranıp bekletildiklerini iddia etti.

Sputnik’in haberine göre, SRF muhabiri Ruth Bossart, bir memurun kendisine Almanca bilip bilmediğini sorduğunu, kendisinin ‘evet’ karşılığını vermesi üzerine ise, ekibin 45 dakika boyunca arandığını ve sorguya çekildiğini ifade etti.

Alman basınına polislere kendilerinin Alman olmadığını, İsviçreli olduğunu anlatmaya çalışmalarına rağmen başarılı olamadıklarını aktaran Bossart’ın iddiasına göre, ikinci kontrol noktasında ekibin İsviçreli olduğunu anlayan bir polis amirinin müdahalesi sonucu durum açıklığa kavuşabildi.

Ne olmuştu?

TBMM Başkanvekili AKP’li Ayşenur Bahçekapılı’nın Almanya ziyaretinde, çantasını çaldırmasıyla başlayan ve geçici pasaportuyla gümrük kapısında ‘mahsur’ kaldığı süreci anlatan Erdoğan “Sen teröristi ülkende ağırlıyorsun ama bu ülkenin TBMM Başkan Yardımcısı ve heyetini kapıda bekletiyorsun. Şimdi bunlara aynını yapmam gerekmez mi? Sonra bana diktatör diyorlar. Misliyle karşılık verilecek” diye konuşmuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM