USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Kahire’de Kiliseye saldırı: 25 ölü 44 yaralı

Mısır’ın başkenti Kahire’de Abbasiye semtinde bulunan kilisede patlama meydana geldi. Olayda 25 ölü 44 de yaralı olduğu belirtildi. Mısır Devlet Televizyonu, Kahire’nin merkezinde bulunan Katedral’de meydana gelen patlamada 25 ölü 44 de yaralı olduğunu duyurdu. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgeye çok sayıda Ambulans ile polis sevkiyatı yapıldığı aktarıldı.   Üçgün önce de Mısır’ın Giza kentinde bir […]

Kahire’de Kiliseye saldırı: 25 ölü 44 yaralı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mısır’ın başkenti Kahire’de Abbasiye semtinde bulunan kilisede patlama meydana geldi. Olayda 25 ölü 44 de yaralı olduğu belirtildi.

Mısır Devlet Televizyonu, Kahire’nin merkezinde bulunan Katedral’de meydana gelen patlamada 25 ölü 44 de yaralı olduğunu duyurdu. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgeye çok sayıda Ambulans ile polis sevkiyatı yapıldığı aktarıldı.

 

Üçgün önce de Mısır’ın Giza kentinde bir cami yakınındaki emniyet noktasına düzenlenen saldırıda da 2’si rütbeli 6 polis ölmüş, 3 asker yaralanmıştı. Saldırının sorumluluğunu ise “Hasm-Sevaid Mısır” adlı terör örgütü üstlenmişti.

YORUMLAR


    0 YORUM