USD
3,9525
EURO
4,7183
ALTIN
164,0309

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanının Albaraka Türk’te 200 bin doları var, TL’ye çevirdi mi merak ediyorum!

Kılıçdaroğlu ‘’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Albaraka Türk’teki 200 bin dolarını TL’ye çevirdi mi merak ediyorum?’’ Dedi. TBMM Genel Kurulunda yapılan 2017 Yılı Bütçe Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2015 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarısı’nın görüşmelerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüde konuşma yaptı.  Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları şöyle: 15 Temmuz gecesi 4 partinin milletvekilleri […]

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanının Albaraka Türk’te 200 bin doları var, TL’ye çevirdi mi merak ediyorum!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kılıçdaroğlu ‘’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Albaraka Türk’teki 200 bin dolarını TL’ye çevirdi mi merak ediyorum?’’ Dedi.

TBMM Genel Kurulunda yapılan 2017 Yılı Bütçe Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2015 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarısı’nın görüşmelerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüde konuşma yaptı.

 Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları şöyle:

15 Temmuz gecesi 4 partinin milletvekilleri de sabaha kadar Meclis’te bekledi. Saraya davet gelince biz gittik. Orada da söyledim. 15 Temmuz’da gece bildiri imzalayan 4 parti temsilcileri de oraya davet etmeliydi. Bunu Saray’da da söyledim.

Ne yargı bağımsızlığı kardeşim. Kimse birbirimizi kandırmasın. Bir demokrasi üzerindeki her türlü vesayetin kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. 16 Temmuz’da gelip bir konuşma yaptım. Ne söylüyorum; madem ki milletin takdiriyle buraya geldik, madem ki milli irade çok değerlidir. Demokrasi üzerindeki vesayete makamı ve mevkisi ne olursa olsun kimseye izin verilemez dedim. Herkes anayasal sınırları çerçevesinde hareket etmeli.

Arkamda Bakanlar Kurulu var. Her bir bakanın davulu vardır ama ses çıkaracak tokmağı kimse kusura bakmasın saraydadır. Bu olmaz, bunu kabul etmeyiz. Yürütme organının iradesine kimse gölge düşüremez.

Koltuğuna sahip çıkmayan Türkiye’ye sahip çıkamaz. Bakanların ve sayın Cumhurbaşkanının kendi yetki alanları içinde görev yapmaları lazım.

Hele hele bir ülkede bakanlar konu mankeni konumuna düşürülüyorsa orada bir sorun var demektir. Demokrasiyi güçlendirmek için ne gerekiyorsa ona destek vereceğiz dedik. Bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Halktan daha büyük güç yoktur, ona inanıyoruz, ona güveniyoruz.

OHAL’le ilgili yasaya biz hatır dedik ve çıktı. Hukukun üstünlüğü dediğimiz bir kavram var. Üstünlerin hukuku değil!

Hukukun içinde birisi suç işlerse adalete teslim edeceksiniz. Bir işkenceler yapıldı! Türkiye’nin dünyaya rezil edilmesine kimin hakkı var! Bu fotoğrafları Anadolu Ajansı servis etti. Bir hükümet işkenceyi savunursa, orada Türkiye’nin saygınlığına derin bir gölge düşürür. Bu ülkenin saygınlığına en derin gölge düşüren hükümettir arkamdaki hükümet.

Hali Çevik, BM’ye bir dilekçe veriyor. Orada 13 maddelik bir sözleşme var. Bizde darbe girişimi oldu, biz Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 13 maddesine çekince koyuyoruz dedik.

Bir madde diyor ki: Tutulanlara insani ölçüde davranmak. Hükümet diyor ki ben tutulanlara insanca muamele yapmayacağım. Bir hükümet nasıl oluyor da tutulanlara işkence yapacağım diyor! Bu benim ağırıma gidiyor!

15 Temmuz’un siyasi sorumlusu kim?

Ömer Dinçer’in bir kitabı bu. Başbakanlık Müsteşarı olarak da bir dönem kendisi görev yaptı.

Yeri geldiğinde mangalda kül bırakmıyorsunuz! Peki ülkeyi adım adım darbeye götürenlerden hesap sormayacak mısınız? Bütün operasyonlar intikam duygusuyla yapılıyor! Bir polisin eşi anlatıyor. Valilik yazı yazıyor. Özel sektöre yazı yazıyor! Bunun eşini FETÖ’den işten attık, bunun da işine son verin diye yazı yazılıyor. Kadının ne günahı var! Sizden bir arkadaş şunu söylemişti; ağaç kökü yesinler! Siz kollektif suç yaratıyorsunuz insanları perişan ediyorsunuz.

Adil Öksüz sıradan bir insan değildir

Adil Öksüz, Akıncılar Hava Üssü’nde yakalandı. Elinde GPS cihazı vardı. 3 farklı tutanak var onunla ilgili. Adil Öksüz sıradan bir insan değildir. Gariban bir insan değildir. Adil Öksüz Akıncılar Üssün’de darbeyi yönetiyorsa kontrolsüz bir insan değildir! Kim yönetiyor Adil Öksüz’ü. OHAL sonrası darbe istismarcılığı yapıldı. TBMM’nin saygıdeğer başkanına seslenmek isterim: Darbe gecesi parlamentoda durması saygıya değerdir. Ama OHAL uygulamaların parlamentonun itibarını zedelemesine izin vermemeliydi.

Erdoğan 200 bin doları TL’ye çevirdi mi?

Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) Albaraka Türk’teki 200 bin dolarını TL’ye çevirdi mi merak ediyorum? Bütün siyasi liderlere çağrı yapıyorum mal varlığımızı açıklayalım. Ben birikimimi dolara yatırmadım. Ama Sayın Cumhurbaşkanı 200 bin doları Albaraka Türk’e

YORUMLAR


    0 YORUM