USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Koza-İpek kayyımları birbirine girdi

AKP hükümeti tarafından gasp edilen Koza İpek Grubu’nun yandaş kayyımlarının rezillikleri bitmek bilmiyor. Beş kişilik kayyum heyeti holdingin dolarlarını Türk lirasına çevirip çevirmeme hakkında tekme tokat kavga etti, çıkan kavga karakolda son buldu. Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) aktarılan Koza İpek Grubu’na atanan beş kişilik kayyım ekibi, bir toplantı sırasında […]

Koza-İpek kayyımları birbirine girdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP hükümeti tarafından gasp edilen Koza İpek Grubu’nun yandaş kayyımlarının rezillikleri bitmek bilmiyor. Beş kişilik kayyum heyeti holdingin dolarlarını Türk lirasına çevirip çevirmeme hakkında tekme tokat kavga etti, çıkan kavga karakolda son buldu.

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) aktarılan Koza İpek Grubu’na atanan beş kişilik kayyım ekibi, bir toplantı sırasında dolar kavgasına tutuştu.

Buna göre kayyım Hikmet Keleş, holdingin 250 milyon dolarını, “Doların yükselip ekonomiye zarar vermemesi için Türk Lirası’na çevrilip mevduata yatırma” teklifinde bulundu.

Kayyım heyetinin diğer üyeleri de buna karşı çıkınca önce tartışma, ardından fiziki şiddetle, kavga Batıkent Polis Merkezi’nde son buldu.

Polis tutanaklarına göre Hikmet Keleş, diğer kayyım Mustafa Akçil’e çay bardağı fırlattı. Olayın büyümesi üzerine binaya polis çağrıldı. Mustafa Akçil, Arif Yalçın ve Hayrullah Dağıstan, karakola giderek Hikmet Keleş’ten şikayetçi oldu.

Hikmet Keleş de polis merkezine giderek kayyım Mustafa Akçil, Arif Yalçın ve Hayrullah Dağıstan’nın Gülen Cemaati ve İpek ailesiyle bağlantıları olduğunu iddia ederek şikayetçi oldu. Tutanaklar ve ifadeler Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi, soruşturma sonunda dava dahi açıldı.

Çay bardağı gibi cisimler fırlatıldı

İddialara göre olay Koza İpek Grubunun İstanbul yolu üzerindeki binasında kayyım Mustafa Akçil, Arif Yalçın, Hayrullah Dağıstan’ın diğer ikisinden habersiz toplantı yapmasıyla başladı. Binada olan Hikmet Keleş’in toplantı salonuna girmesiyle başlayan kavgada gasp heyetinden birinin diğerine çay bardağı vb cisimler fırlatması ve tartışmanın tekme tokat kavgaya dönüşmesi rezalete yol açtı. Olayın büyümesi üzerine binaya polis çağrıldı. Mustafa Akçil, Arif Yalçın ve Hayrullah Dağıstan, karakola giderek Hikmet Keleş’ten şikayetçi oldu. Hikmet Keleş de polise giderek kayyım Mustafa Akçil, Arif Yalçın ve Hayrullah Dağıstan’dan terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla şikayetçi oldu.

TMSF, 5 KİŞİDEN 4’ÜNÜ ÇIKARDI

TMSF karakolluk olan kayyum heyeti Mustafa Akçil, Arif Yalçın, Hayrullah Dağıstan ve Hikmet Keleş ile yollarını ayırırken, tek görevde kalan ise olayın yaşandığı gün toplantıda bulunmayan Hamza Yanık oldu.

YORUMLAR


    0 YORUM