USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Meclise sunulan teklif bir padişahlık teklifidir

Bursa’da partisi tarafından düzenlenen toplantıda konuşan CHP Genel Sözcüsü Selin Sayek Böke, anayasa değişikliği teklifiyle hakkında, ”Meclise sunulmuş olan teklif bir padişahlık teklifidir.” dedi. Program öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Böke anayasa değişikliği teklifinin TBMM Başkanlığına sunulmasıyla ilgili sorulara şu cevabı verdi: ”Meclise sunulmuş olan teklif bir padişahlık teklifidir. CHP’nin bu teklife karşı görüşü teklif gelmeden […]

Meclise sunulan teklif bir padişahlık teklifidir
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bursa’da partisi tarafından düzenlenen toplantıda konuşan CHP Genel Sözcüsü Selin Sayek Böke, anayasa değişikliği teklifiyle hakkında, ”Meclise sunulmuş olan teklif bir padişahlık teklifidir.” dedi.

Program öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Böke anayasa değişikliği teklifinin TBMM Başkanlığına sunulmasıyla ilgili sorulara şu cevabı verdi:

”Meclise sunulmuş olan teklif bir padişahlık teklifidir. CHP’nin bu teklife karşı görüşü teklif gelmeden önce neyse, teklif geldikten sonra daha da açık bir biçimde ortaya çıktı. CHP, Türkiye’de güçlendirilmiş bir parlamenter bir demokrasinin, Türkiye’nin aydınlığı için bir vazgeçilmez olduğunu dün de söylüyordu, bugün de söylemeye devam ediyor. Bu teklif Türkiye’de demokrasiyi tamamen yerle bir eden, bugün yaşıyor olduğumuz tek adam rejimini hukuka döken bir düzenlemedir.”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Böke şöyle devam etti:

‘BU DÜZENİN HUKUKA GEÇMESİNE ASLA İZİN VERMEYİZ’

“Bu teklife evet diyecek olan herkes de, Türkiye’nin refahının önünde kendisi engel olacaktır, Türkiye’nin zenginliğinin önünde kendisi engel olacaktır, Türkiye demokrasisinin önünde kendisi bir engel olacaktır, 330’u bulup bulmayacağı bu prensiplerle değerlendirilmeli diye düşünüyorum”

İSTANBULDA’Kİ SALDIRI

“Her şeyden önce bu terörü kuvvetle lanetliyoruz, Türkiye’ye terör ile bir şey dayatmaya çalışan hiçbir gücün Türkiye’ye bunu yaptıramayacağı gerçeğini de bir kez daha vurgulama ihtiyacı duyuyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, geride bıraktıkları sevenleri ve tüm Türkiye’ye de başsağlığı ve sabır diliyoruz. Biz CHP olarak Türkiye’nin birliği bütünlüğü ve bu birlik bütünlüğü bütün dünya içerisinde bir barış mesajı vererek yayma ihtiyacını gidermek için her adımı atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz.”

YORUMLAR


    0 YORUM