USD
3,7584
EURO
4,6673
ALTIN
162,8711

Mısır’ın dini otoritesi El-Ezher İstanbul’daki saldırıyı kınadı Şehitlere de rahmet diledi

Mısır’daki dini otorite olan El-Ezher Kurumu İstanbul’da dün düzenlenen terör saldırısını, “Bu salgını yok etmek ve kötülüklerinden dünyayı korumak için acil olarak tüm milletler harekete geçmeli” diyerek olayda Şehit düşen 41 kişiye de Allah’tan rahmet diledi. Kahire – Ankara hattında siyasi kriz devam ederken Mısır’ın dünyaca meşhur dini otoritesi, dün gece İstanbul Beşiktaş’da meydana gelen saldırıyla ilgili […]

Mısır’ın dini otoritesi El-Ezher İstanbul’daki saldırıyı kınadı Şehitlere de rahmet diledi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mısır’daki dini otorite olan El-Ezher Kurumu İstanbul’da dün düzenlenen terör saldırısını, “Bu salgını yok etmek ve kötülüklerinden dünyayı korumak için acil olarak tüm milletler harekete geçmeli” diyerek olayda Şehit düşen 41 kişiye de Allah’tan rahmet diledi.

Kahire – Ankara hattında siyasi kriz devam ederken Mısır’ın dünyaca meşhur dini otoritesi, dün gece İstanbul Beşiktaş’da meydana gelen saldırıyla ilgili bir taziye mesajı yayınladı.
41 kişinin Şehit ve onlarca vatandaşın da yaralı olduğu hain saldırıyı sert bir şekilde kınayan El-Ezher, Ankara yönetimine bir mesaj vermezken Türk vatandaşlarının yanında olduğunu açıkladı.
Ezher Kurumu Şeyhi (Başkan) Ahmed El-Tayyib’in onayıyla yayınlanan taziye ve kınama mesajında, terörün nerede ve ne şekilde olursa olsun kabul edilemeyeceği belirtilerek, uluslararası topluma “Bu salgını yok etmek ve kötülüklerinden dünyayı korumak içi acil olarak tüm milletler harekete geçmeli” çağrısında bulunuldu.
Ezher’den yapılan açıklamanın devamında, “Yüce Allah’tan, menfur saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine ve yakınlarına sabır ve metanet diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR


    0 YORUM