USD
3,9526
EURO
4,7130
ALTIN
164,0309

MİT-TAK-MAVİMARMARA

İstanbul Beşiktaş’ta 30’u polis 44 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan hain saldırıyı PKK’nın gençlik kolu olduğu ileri sürülen ve MİT’le bağlantıları ortaya çıkan Kürdistan Özgürlük Şahinler (TAK) üstlendi. TAK yapılan hain saldırıyı internet sitesinden şöyle duyurdu; “10 Aralık 2016 tarihinde saat 22:30’da İstanbul Vodafone Arena Stadyumu ve Maçka’daki eş zamanlı eylemi Ş. Tirej İntikam Timimiz gerçekleştirmiştir. […]

MİT-TAK-MAVİMARMARA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul Beşiktaş’ta 30’u polis 44 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan hain saldırıyı PKK’nın gençlik kolu olduğu ileri sürülen ve MİT’le bağlantıları ortaya çıkan Kürdistan Özgürlük Şahinler (TAK) üstlendi.

TAK yapılan hain saldırıyı internet sitesinden şöyle duyurdu;

“10 Aralık 2016 tarihinde saat 22:30’da İstanbul Vodafone Arena Stadyumu ve Maçka’daki eş zamanlı eylemi Ş. Tirej İntikam Timimiz gerçekleştirmiştir. 100’e yakın polis öldürüldüğü, yüzlercesinin de yaralandığı bu eylemde 2 fedai yoldaşımız kahramanca şehid olmuşlardır. Bu yoldaşların bilgilerini önümüzdeki günlerde paylaşacağız”

TAK terör örgütünün yaptığı uzun bir açıklama ne HDP’nin ve ne de Kürtlerin işine yaradı. Bu olaydan faydalananlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve  AKP iktidarı oldu. Mavimarmara davasının düşürülmesinden sonra gelen hain saldırı davayı çoktan unutturmuşa benziyor. Zaten TAK denilen bu örgütün aslında KCK dosyalarına bakıldığında MİT tarafından yönetildiği görülecektir.

 

YORUMLAR


    0 YORUM