USD
3,8708
EURO
4,5481
ALTIN
160,9243

ÖSO, Türk tanklarının desteğiyle El Bab’a girdi

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) akşam saatlerinde Türk askerlerinin desteğiyle Suriye’nin kuzeyden ve doğudan El Bab kentine girdiğini açıkladı. El Bab’a giriş yapılmasından kısa süre sonra IŞİD, ÖSO’nun olduğu alana bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi. Saldırıda 10 kişi öldü. Kentte şu anda sokak çatışmaları yaşanıyor. ÖSO kaynaklarından edinilen bilgilere göre Türk askerinin desteğiyle bugün akşam […]

ÖSO, Türk tanklarının desteğiyle El Bab’a girdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) akşam saatlerinde Türk askerlerinin desteğiyle Suriye’nin kuzeyden ve doğudan El Bab kentine girdiğini açıkladı.

El Bab’a giriş yapılmasından kısa süre sonra IŞİD, ÖSO’nun olduğu alana bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi. Saldırıda 10 kişi öldü. Kentte şu anda sokak çatışmaları yaşanıyor.

ÖSO kaynaklarından edinilen bilgilere göre Türk askerinin desteğiyle bugün akşam saatlerinde El Bab kentine kuzey ve doğudan giriş yapıldı. Tanklar eşliğinde kente giren ÖSO ve Türk askerleri, IŞİD’in büyük direnişi ile karşılaştı. IŞİD, ÖSO’nun bulunduğu alana bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi. Saldırı sonucu 10 kişi ölürken, çok sayı da kişi de yaralandı.

Gaziantep’te ki hastaneye kaldırıldılar

Yaralananlar Gaziantep’teki hastanelere kaldırılırken, yaralılarının çoğunun durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kentte sokak çatışmaları yaşanırken, hastane ile bazı kavşakların IŞİD’in elinden alındığı öğrenildi.

Çavuşoğlu El Bab’a girdi diyemedi! ‘yanaştı’ kelimesini kullandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ÖSO bizim de desteğimizle El Bab’a yanaşmış durumdadır. Kısa süre içinde buradaki operasyonun tamamlanması öngörülüyor. Menbiç’e Amerikan askerleriyle bizim uzmanlarımızdan oluşan ekip gönderdik. Burada incelemelerde bulunuyor. YPG’nin Fırat’ın doğusuna geçtiğinden emin olana kadar bu çabalarımız devam edecek”