USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Perinçek’in Erdoğan sevgisi: Çözüm Erdoğan’lı olmalı, Erdoğan olmadan bu sorun çözülemez

  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Rusya’nın Ankara Büyükelçi’sine yönelik suikastın amacının Türkiye’nin bombalarla ve suikastlerle ABD tarafından cezalandırıldığı ifade etti. Sputnik’in haberine göre RS FM’de Yavuz Oğhan’ın sunduğu radyo programına katılan Perinçek, Ankara’da Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastı değerlendirdi. Suikast sonucu öldürülen Karlov’un Türkiye’nin şehidi olduğunu dile getiren Perinçek, “Dostumuz hayatını kaybetti […]

Perinçek’in Erdoğan sevgisi: Çözüm Erdoğan’lı olmalı, Erdoğan olmadan bu sorun çözülemez
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Rusya’nın Ankara Büyükelçi’sine yönelik suikastın amacının Türkiye’nin bombalarla ve suikastlerle ABD tarafından cezalandırıldığı ifade etti.

Sputnik’in haberine göre RS FM’de Yavuz Oğhan’ın sunduğu radyo programına katılan Perinçek, Ankara’da Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastı değerlendirdi. Suikast sonucu öldürülen Karlov’un Türkiye’nin şehidi olduğunu dile getiren Perinçek, “Dostumuz hayatını kaybetti ama kurşunlar tam olarak hedefine ulaşamadı” dedi.

Perinçek, “Türkiye Rusya dostluğuna sıkılmış bir kurşundu. Bu kurşun Büyükelçimizi, çok değerli bir dostumuzu vurdu. Onu kaybettik ama Türkiye Rusya dostluğu bu olaydan güçlenerek çıktı. Kurşunu sıkanlar Türkiye Rusya dostluğunu vuramadılar, tam tersine onu güçlendirdiler. Biz Türkiye olarak onu kendi şehidimiz olarak görüyoruz, nasıl polislerimizi, askerimizi şehit verdik şimdi de Rusya büyükelçisini şehit verdik” diye konuştu.

‘EYLEMLERİ TEZGAHLAYAN GÜÇ AMACINA ULAŞAMADI’

Perinçek, ‘Milli Seferberlik’ hükümeti talebini dile getirirken dış güçlerin ama özellikle ABD’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı başka hamleler de yapabileceğini düşünüyor:

“Bu eylemleri peş peşe tezgahlayan gücün bir amacı var, o amaca ulaşılabilmiş değil. O amaca ulaşılana kadar bunda ısrar edileceği görünüyor. Bizim de bunu yarın bakalım ne gelecek diye seyredecek halimiz yok, hemen önlem almamız lazım. Cumhurbaşkanlığı sistemi büyük bir tartışma yaratıyor, düşmanı sevindiriyor. Bu nedenle AKP’ye çağrıda bulunuyorum, Cumhurbaşkanlığı sisteminden vazgeçmeliler. Yeni çatışma alanları olmamalı. Türkiye’nin karşılaştığı sorun basit bir terör meselesi değil. Bu milletçe, devletçe seferber olarak halledebileceğimiz bir sorun. ‘’

‘ERDOĞAN’SIZ ÇÖZÜM OLMAZ’

‘Çözüm Erdoğan’lı olmalı, Erdoğan olmadan bu sorun çözülemez’ görüşünü vurgulayan Perinçek, “Bakın bir kısmı diyor ki Erdoğan diktatör biz onu yıkacağız, biz diyoruz ki bunu söylemeyin, Türkiye buradan cumhurbaşkanlığı sistemiyle çıkamaz ama Tayyip Erdoğan’sız da çıkma ihtimali yoktur. Tayyip Erdoğan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve Türkiye’nin şu anda mecliste çoğunluğu oluşturan partisinin lideri. Bu durumda biz AKP’yi dışlayarak, Tayyip Erdoğan’a diktatör diyerek,  suçlayarak buradan çıkamayız. Biz Tayyip Erdoğan’ın da olduğu diğer partilerin de içinde bulunduğu bir hükümet Türkiye’yi bütünleştirir, ordunun ve polisin  moralini yükseltir diyoruz”

Son dönemde ‘Ulusalcı’ kanattan Cumhurbaşkanı’na yapılan çağrıların ‘Darbe çığırtkanlığı’ diye eleştirilmesine de kızgın olan Perinçek,  ‘ABD’nin 15 Temmuz sonrasında darbe yapacak gücü kalmadı’ diyerek, darbe söylentilerinin Amerikalı ajanlar tarafından Türkiye’deki güçleri bölmek için çıkarıldığını ifade etti. Öneriler dikkate alınmazsa çıkış yok sorusuna 12 Eylül’ü de hatırlatarak yanıt veren Perinçek, “Toplum kurtarıcı arayışına girmemeli” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM