USD
3,8450
EURO
4,5209
ALTIN
153,7840

Süriyeli Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli gözaltına alındı

Suriye’nin Cerablus kütüğüne kayıtlı Yurt gazetesi yazarı Hüsnü Mahalli’nin dün akşam saatlerinde evi basılıp arama yapıldı. Mahalli daha sonra gözaltına alındı. Gözaltı kararını sosyal medyadan duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın açıklaması şöyle: “Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin evindeyim. Gözaltı işlemi yapılıyor. Biraz sonra sağlık kontrolüne götürülecek. Suçlama Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılama… Hüsnü Mahalli’nin sağlık durumu sıkıntılı… Kullandığı […]

Süriyeli Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli gözaltına alındı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Suriye’nin Cerablus kütüğüne kayıtlı Yurt gazetesi yazarı Hüsnü Mahalli’nin dün akşam saatlerinde evi basılıp arama yapıldı. Mahalli daha sonra gözaltına alındı.

Gözaltı kararını sosyal medyadan duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın açıklaması şöyle:

“Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin evindeyim. Gözaltı işlemi yapılıyor. Biraz sonra sağlık kontrolüne götürülecek. Suçlama Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılama… Hüsnü Mahalli’nin sağlık durumu sıkıntılı… Kullandığı ilaçlar var… Morali gayet iyi…”

A Haber hedef göstermişti

İktidara yakınlığıyla bilinen A Haber kanalında  ‘Sabah Ajansı’ programının sunucusu Erkan Tan, Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli’yi ‘Sen katilin itisin. Alçak ve Hainsin.’ sözleriyle hedef almıştı.

Hüsnü Mahalli, Twitter’da “Beş Körfez ülkesi 20 aydır Yemen’e saldırıyor ama medyada bir tek haber yok. Suriye ordusu Halep’i teröristlerden temizliyor medyada kıyamet! Libya’da 4 yıldır herkes herkesi boğazlıyor boğazlattırılıyor medyada haber yok. Suriye ordusu Halep’i katillerden temizliyor medyada kıyamet!” diye yazmıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM