USD
3,9471
EURO
4,7119
ALTIN
163,4976

Trump’tan ters köşe: 4 milyar dolarlık uçağa binmeye ihtiyacım yok

4 milyar dolarlık uçağa binmeye ihtiyacı olmadığını ifade eden lüks düşkünü  ABD’nin seçilmiş başkanı Donald Trump herkesi ters köşe yaptı. Trump, Beyaz Saray ile Boeing arasındaki ‘Air Force One’ işbirliğine ise sıcak bakmadığını dile getirdi. Fox News Sunday’de yer alan habere göre, Boeing’le yapılan başkanlık uçağı anlaşmasının maliyetinden memnun olmayan Trump, “Etrafta uçmak için 4.2 […]

Trump’tan ters köşe: 4 milyar dolarlık uçağa binmeye ihtiyacım yok
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

4 milyar dolarlık uçağa binmeye ihtiyacı olmadığını ifade eden lüks düşkünü  ABD’nin seçilmiş başkanı Donald Trump herkesi ters köşe yaptı. Trump, Beyaz Saray ile Boeing arasındaki ‘Air Force One’ işbirliğine ise sıcak bakmadığını dile getirdi.

Fox News Sunday’de yer alan habere göre, Boeing’le yapılan başkanlık uçağı anlaşmasının maliyetinden memnun olmayan Trump, “Etrafta uçmak için 4.2 milyar dolarlık bir uçağa ihtiyacım yok” dedi.

​ABD’li havacılık şirketi Boeing’in gelecek başkanlar için ürettiği Air Force One 747’nin maliyetinin 4 milyar doları aştığını savunan Trump, üretim aşamasındaki yeni siparişin iptal edilmesini istemişti.

Boeing ise Trump’ın açıklamalarının ardından resmi sitesinde bir duyuru yayınlayarak, Air Force One anlaşmalarının maliyetinin 170 milyar dolar olduğunu belirtmişti.

 

YORUMLAR


    0 YORUM