USD
3,9200
EURO
4,6328
ALTIN
162,8887

“Türkiye, teröristlere verdiği desteğin bedelini ödüyor, sınırlarını teröristlerin El Nusra’ya katılması için açtı”

  Mısır Meclisi’nin en büyük partisi ‘Mısır’a Destek’ bloğundan milletvekili Mahmud Bedr, “Türkiye hükümeti teröristlere verdiği desteğin bedelini ödüyor’’ açıklamasında bulundu. Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesine ilişkin Rus halkına başsağlığı dileyen Bedr, “Uzun zamandır Mısır’a en zor dönemlerinde destek olan Rus halkı dostumuzdur” dedi. Müslüman Kardeşler’in devrilmesinde büyük rol oynayan Temerrüd Hareketi’nin de kurucularından […]

“Türkiye, teröristlere verdiği desteğin bedelini ödüyor, sınırlarını teröristlerin El Nusra’ya katılması için açtı”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Mısır Meclisi’nin en büyük partisi ‘Mısır’a Destek’ bloğundan milletvekili Mahmud Bedr, “Türkiye hükümeti teröristlere verdiği desteğin bedelini ödüyor’’ açıklamasında bulundu.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesine ilişkin Rus halkına başsağlığı dileyen Bedr, “Uzun zamandır Mısır’a en zor dönemlerinde destek olan Rus halkı dostumuzdur” dedi. Müslüman Kardeşler’in devrilmesinde büyük rol oynayan Temerrüd Hareketi’nin de kurucularından olan Bedr, mevcut durumda Türkiye’deki tüm Rus diplomatların tehlikede olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

‘Ankara, yabancı diplomatlar için koruma sağlayacak durumda değil’

“Bu olay, Ankara’nın yabancı diplomatik misyonlar için koruma sağlayacak durumunda olmadığını gösterdi. Batılı diplomatlara saldırı sayısı arttı. Başarısız darbe girişiminin ardından ülkedeki durum gergin ve kaygı verici.”

Türkiye’nin belirli dönemlerde teröristlere destek verdiğini ve sınırlarını yüzlerce teröristin El Nusra’ya katılması için açtığını dile getiren Bedr, “Bu olay, Türkiye’nin teröre verdiği desteğin bedeli” şeklinde konuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM