USD
3,9147
EURO
4,6399
ALTIN
162,2468

Dikkat! yeni Whatsapp her akıllı telefonda çalışmayacak

Whatsapp bu haftadan itibaren bazı telefonlarda çalışmayacak. “Eski” telefonlara yönelik Whatsapp tarafından atılan adımın nedenlerinden birinin “güvenlik açığı” dışında yeni telefon satışları olduğu belirtiliyor. WhatsApp, işletim sistemi sürümü eskide kalan ve güncelleme almayan cihazlara yönelik desteğini kesiyor. Hürriyet’te yer alan habere göre, bugünden itibaren WhatsApp, iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda kullanılamayacak. BlackBerry ve Nokia […]

Dikkat! yeni Whatsapp her akıllı telefonda çalışmayacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Whatsapp bu haftadan itibaren bazı telefonlarda çalışmayacak. “Eski” telefonlara yönelik Whatsapp tarafından atılan adımın nedenlerinden birinin “güvenlik açığı” dışında yeni telefon satışları olduğu belirtiliyor.

WhatsApp, işletim sistemi sürümü eskide kalan ve güncelleme almayan cihazlara yönelik desteğini kesiyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre, bugünden itibaren WhatsApp, iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda kullanılamayacak. BlackBerry ve Nokia için ise farklı politikalar izlenecek. Android 2.2 sürümü ve aşağısı, başta iPhone 3GS olmak üzere iOS 6 ve aşağısı ve Windows Phone 7 ile çalışan akıllı telefonlar WhatsApp erişimine kapatılacak.

BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 işletim sistemine sahip telefonlar da WhatsApp desteğini kaybedecek. Ancak firma 30 Ocak 2017 tarihine kadar süre tanımış durumda. Bu tarihten sonra onlar da WhatsApp kullanamayacak.

YORUMLAR


    0 YORUM