USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Erdoğan’ın Havuz Medyası yine çuvalladı

Reina saldırı oldu, yandaş medya yanlış alarm verdi, Hizmet’e kumpas ortaya çıktı. İstanbul Reina katliamı gerçekleştiği anda tüm yandaş medya, saldırganın noel baba kıyafetli olduğunu ve kapatılan STV’de yayınlanan Kollama dizisinde noel baba kıyafeti giymiş birinin canlı bomba saldırısı düzenlediğini haberleştirdi. YANLIŞ ALARM Yandaş medyanın ortada hiçbir bilgi yokken saldırıyı “noel baba” kıyafeti giymiş  birinin […]

Erdoğan’ın Havuz Medyası yine çuvalladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Reina saldırı oldu, yandaş medya yanlış alarm verdi, Hizmet’e kumpas ortaya çıktı.

İstanbul Reina katliamı gerçekleştiği anda tüm yandaş medya, saldırganın noel baba kıyafetli olduğunu ve kapatılan STV’de yayınlanan Kollama dizisinde noel baba kıyafeti giymiş birinin canlı bomba saldırısı düzenlediğini haberleştirdi.

YANLIŞ ALARM
Yandaş medyanın ortada hiçbir bilgi yokken saldırıyı “noel baba” kıyafeti giymiş  birinin yaptığını haber yapması çok ilginçti.

STV’nin yüzlerce dizisinin binlerce bölümünün içinden “noel baba” kısmının yaklaşık 5 dakika içinde bulunmuş olması da aynı derecede ilginçti.

Ancak gerçek gün içinde görüntüler yayınlanınca ortaya çıktı. Saldırgan noel baba kıyafeti giymemişti. Ertesi gün ise saldırıyı IŞİD terör örgütü üstlendi.

Peki yandaş medya, yılbaşı gece yarısı nasıl bu derce “hazırlıklı”ydı, noel baba senaryosuna ve STV dizisinin noel babalı sahnesinin videosunu yayınlamaya?

BİRİ KUMPAS KURUYOR
Yandaş medyanın “noel babalı bir saldırı” için enforme edildiği ve bunu Hizmet Hareketi’ne yıkma üzerine talimatlandırıldığı açık. Bu durumda birisi STV dizilerini tarayıp, bu yönde kumpas suikastler planlıyor olabilir.

Yandaş medyanın “yanlış alarm” vermesi muhtemelen bu yüzden.  Yapılan enformasyona göre ilk katliamda “noel baba haberini ve vidyosunu” girdiler ancak olay bambaşka çıktı.  Saldırgan noel baba kıyafeti giymemişti, saldırıyı da IŞİD üstlendi. Bu durum  “kumpasa suçüstü” oldu.

SENARYO KONUSUNDA UZMAN
MİT Müsteşarı Hakan Fidan senaryo konusunda uzmanlığıyla biliniyor. Hatırlancağı üzere,Türkiye’yi kamuoyunu ikna ederek rahatlıkla Suriye’ye sokabilmek için “merak etmeyin attırırım ordan birkaç bomba , sonra gireriz” demişti.