USD
3,8645
EURO
4,5508
ALTIN
156,0537

Ölen İran devlet başkanı olunca Erdoğan’ın müsteşarından farklı tarife

Özgür Can Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müsteşarı ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, geçtiğimiz yıl vefat eden Özbek lider İslam Kerimov ve Küba Devlet Başkanı Fidel Castro için yapmadığını, dün hayatını kaybeden  İran eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani için yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı ve sözcüsü Kalın, İrancılığını saklayamadı. İran eski Cumhurbaşkanı Rafsancani’nin vefatı üzerine, İbrahim Kalın, İngilizce […]

Ölen İran devlet başkanı olunca Erdoğan’ın müsteşarından farklı tarife
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Özgür Can

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müsteşarı ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, geçtiğimiz yıl vefat eden Özbek lider İslam Kerimov ve Küba Devlet Başkanı Fidel Castro için yapmadığını, dün hayatını kaybeden  İran eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani için yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı ve sözcüsü Kalın, İrancılığını saklayamadı. İran eski Cumhurbaşkanı Rafsancani’nin vefatı üzerine, İbrahim Kalın, İngilizce olarak, “İran’ın eski Cumhubaşkanı H.Rafsancani hayatını kaybetti. Ailesine ve tüm İran halkın başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın başdanışmanı da olan İbrahim Kalın, aynı hassasiyeti geçtiğimiz yıl vefat eden Özbekistan ve Küba devlet başkanları için göstermediği görüldü. Tweeter hesabından İran halkına taziye mesajlarını ileten Kalın, geriye dönük hesabı kontrol edildiğinde Rafsancani’ye gösterdiği saygıyı Kerimov ve Castro’dan esirgediği! fark edildi.

Bunu nedeninin ise Saray’daki “İrancı Damar” olarak bilinen ama isimleri gizli tutulan kişilerden olduğu öne sürüldü. İbrahim Kalın’ın yakın arkadaşı, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Yasin Aktay’ın da partideki en etkili İrancılardan olması ise dikkat çekti. Dahada ilginci İbrahim Kalın ve Yasin Aktay’ın da tıpkı İrancılığı gündeme gelen MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Efgan Ala gibi AKP eski genel başkan yardımcısı ve İçişleri eski Bakanı Beşir Atalay’ın ekibinden olması ise olayın başka bir boyutu.

Atalay’ın yolsuzlukların olduğu 2012-2013 döneminde bir yıl içinde İran’a gayri resmi bir şekilde 80 defa giriş-çıkış yaptığı ileri sürülmüştü.

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM