USD
3,9347
EURO
4,6995
ALTIN
163,0631

iPhone telefonlarda güvenlik açığı

App Store’da 20 milyona yakın defa indirilen 76 iOS uygulamasında güvenlik açığı tespit edildi.   iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir güvenlik açığı tespit edildi… Verify.ly aracılığıyla yapılan keşif, Sudo Security Group CEO’su Winn Strafach tarafından yayınlandı. Söz konusu açıklamaya göre, bu uygulamaları iPhone’larına yükleyen kullanıcıların bilgileri uygulamalardaki ‘backdoor’lar nedeniyle hacker’ların eline geçme tehlikesi ile karşı karşıya. Söz […]

iPhone telefonlarda güvenlik açığı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

App Store’da 20 milyona yakın defa indirilen 76 iOS uygulamasında güvenlik açığı tespit edildi.

 

iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir güvenlik açığı tespit edildi… Verify.ly aracılığıyla yapılan keşif, Sudo Security Group CEO’su Winn Strafach tarafından yayınlandı. Söz konusu açıklamaya göre, bu uygulamaları iPhone’larına yükleyen kullanıcıların bilgileri uygulamalardaki ‘backdoor’lar nedeniyle hacker’ların eline geçme tehlikesi ile karşı karşıya.
Söz konusu uygulamanın tam listesi henüz yayınlanmadı ancak bazılarının adları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Açıktan etkilenen bazı uygulamalar arasında, üçüncü parti Snapchat uygulamaları ve Vice News uygulaması bulunuyor.

Ayrıca listede Porto Riko ile Libya merkezli bazı bankacılık ve forex uygulamalarının olduğu da belirtiliyor.

Söz konusu uygulamaların geliştiricilerine sorunun düzeltilmesi için uyarıda bulunduğu belirtiliyor.

 

YORUMLAR


    0 YORUM