USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Uluslararası Kahire Kitap Fuarı’nda Hocaefendi’nin kitapları yok sattı

Dünyanın en büyük ikinci fuarı olan Uluslararası Kahire Kitap Fuarı’nda en fazla ilgi gören yabancı kitaplar kategorisinde, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Sonsuz Nur kitabı ve 15 Temmuz Darbe Tiyatrosu’nu anlatan  kitap oldu. Uluslararası Kahire Kitap Fuarı’nda Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kitaplarına büyük ilgi gisterildi. Mısır’ın başkenti Kahire’de 26 Ocak 2017 de başlayan 48. Uluslararası Kahire Kitap Fuarı […]

Uluslararası Kahire Kitap Fuarı’nda Hocaefendi’nin kitapları yok sattı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dünyanın en büyük ikinci fuarı olan Uluslararası Kahire Kitap Fuarı’nda en fazla ilgi gören yabancı kitaplar kategorisinde, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Sonsuz Nur kitabı ve 15 Temmuz Darbe Tiyatrosu’nu anlatan  kitap oldu.

Uluslararası Kahire Kitap Fuarı’nda Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kitaplarına büyük ilgi gisterildi. Mısır’ın başkenti Kahire’de 26 Ocak 2017 de başlayan 48. Uluslararası Kahire Kitap Fuarı son günlerinde olağanüstü kalabalıklara sahne oluyor. Her yıl düzenlenen fuara 35 ülkeden bine yakın yayınevi katıldı. Milyonlarca kişinin ziyaret ettiği fuara Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kitapları ayrı bir renk kattı. Yayınevinin önünde izdiham oluşturan okurların özellikle Sonsuz Nur kitabını aldığı gözlemlendi. Hatta raflarda Sonsuz Nur kitabının bitmesi üzerine satış yapılamadı. Dünyanın ikinci büyük kitap fuarı olarak da bilinen organizasyonda yabancı kitaplar kategorisinde, Fethullah Gülen Hocaefendinin Türkiye’deki son gelişmelerle ilgili uluslararası basına verdiği altı röportajı içeren ve Arapçaya tercüme edilen “Sözlerin Şahitliği” kitabına da  ilgi gösterildi. Ayrıca Al-Ahram’da yayınlanan ve Hocaefendi’yle yapılan röportajın kapak resminin standa asılması fuar ziyaretçilerinin dikkatini çekti. Resmi gören bir çok kişinin bilgi almak için Dar Al-Nile yetkililerine Fethullah Gülen Hocaefendi ve Türkiye’deki gündemi sordukları görüldü.

Dar Al-Nile yetkilileri, Türk Hükümeti’nin 15 Temmuzdaki başarısız darbe girişiminin ardında Gülen’in olduğunu iddia etmesi, tüm dünyada olduğu gibi Arap âleminde de hakkında en çok konuşulan şahsiyetler arasına girmesine vesile oldu.
ORTADOĞU, TÜRKİYEDE YAŞANANLARIN GERÇEK YÜZÜNÜ ÖĞRENMEK İSTİYOR

Dar Al-Nile yetkilileri, başta Mısırlılar olmak üzere fuarda bulunan diğer ülke vatandaşlarının da Türkiye’de cereyan eden son dönemdeki olayları yakından takip ettiklerini anlattı. Birçok okurun Nil Yayınevi standına gelerek Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarın, Hocaefendi ve Hizmet Hareketi hakkında söylediği hakaret içerikli ifadeler ve başlattığı cadı avını çok yadırgadıkları ve üzüntülerini ifade ettiklerini dile getirdiler. Dar Al-Nile yetkilileri, bir kitap almaya gelip de meseleleri dinledikten sonra bütün kitapları alan birçok kişiyle karşılaştıklarını aktardı.

Her yıl düzenlenen Kahire Uluslararası Kitap Fuarı, yaklaşık 25 farklı ülkeden bine yakın yayınevinin katılımıyla gerçekleşiyor. Arap coğrafyasında 20’den fazla uluslararası kitap fuarına katılarak Türk tarih, kültür ve medeniyetini tanıtmaya çalışan Dar Al-Nile Yayınları, fuarda büyük ilgi görüyor.