USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

AKP’nin Diyanet’i paraya doymuyor

6,5 milyar TL’lik bütçesiyle 12 bakanlığı ve çoğu devlet kurumunu geride bırakan Diyanet, 2016 faaliyet raporunda kendisi için ayrılan bütçeye ‘yetmiyor’ dedi. Hazırlanan raporda, hükümetten daha fazla bütçe ayrılması istendi. AKP’nin Diyanet’i paraya doymuyor… 2016 Faaliyet Raporu’nda, bütçesinin büyük bölümünü personele harcadığını belirten Diyanet İşleri Başkanlığı, hükümete “para yetmiyor” dedi. Diyanet’in çoğu bakanlık ve devlet […]

AKP’nin Diyanet’i paraya doymuyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

6,5 milyar TL’lik bütçesiyle 12 bakanlığı ve çoğu devlet kurumunu geride bırakan Diyanet, 2016 faaliyet raporunda kendisi için ayrılan bütçeye ‘yetmiyor’ dedi. Hazırlanan raporda, hükümetten daha fazla bütçe ayrılması istendi.
AKP’nin Diyanet’i paraya doymuyor… 2016 Faaliyet Raporu’nda, bütçesinin büyük bölümünü personele harcadığını belirten Diyanet İşleri Başkanlığı, hükümete “para yetmiyor” dedi. Diyanet’in çoğu bakanlık ve devlet kuruluşundan çok daha fazla bütçeye ve daha az personele sahip olduğu biliniyor.
Sözcü’nün haberine göre, ‘parasızlıktan’ şikayetçi olan Diyanet, raporun değerlendirme bölümünde yurtiçi ve yurtdışındaki çalışmalara işaret ederek “Ancak bu hizmetleri yürütürken kendisine ayrılan bütçe çoğunluğu, personel giderlerine harcanıyor” diyerek hükümetten daha fazla bütçe talebinde bulundu.

Raporda, karşılaşılan en büyük sorunlardan birinin ‘kısıtlı bütçe imkanları’ olduğu belirtildi.

1 MİLYONLUK MAKAM ARACIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Bakanlıkları bile geride bırakan bütçesini beğenmeyen Diyanet, 1 milyonluk makam aracı alımıyla gündeme gelmişti.

Büyük tepki çeken alıma ilişkin Diyanet’ten yapılan açıklamada, paranın Diyanet tarafından değil merkez bütçeden karşılandığı ifade edilmişti.