USD
3,9381
EURO
4,7040
ALTIN
163,1077

”Çavuşoğlu hakkında soruşturma açılmalı!”

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Türkiye ile Hollanda arasındaki krizin, ‘Hayır’ oylarının artması üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından hazırlanan bir senaryo olduğunu öne sürdü. Haluk Pekşen, “İnanılmaz iyi bir senaryo hazırlanmış ama biz buna ‘devekuşu senaryosu’ diyoruz. Bu Dışişleri Bakanı, 15 gündür dönen bu senaryonun baş kurgulayıcısıdır, baş mimarıdır. Burada görev Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’ndadır. Çavuşoğlu hakkında […]

”Çavuşoğlu hakkında soruşturma açılmalı!”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Türkiye ile Hollanda arasındaki krizin, ‘Hayır’ oylarının artması üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından hazırlanan bir senaryo olduğunu öne sürdü.
Haluk Pekşen, “İnanılmaz iyi bir senaryo hazırlanmış ama biz buna ‘devekuşu senaryosu’ diyoruz. Bu Dışişleri Bakanı, 15 gündür dönen bu senaryonun baş kurgulayıcısıdır, baş mimarıdır. Burada görev Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’ndadır. Çavuşoğlu hakkında soruşturma açılmalı! Yapabilir mi? Asla zerre kadar umudum yok” diye konuştu.
Partisinin Zonguldak İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı açıklamalarla, Türkiye ile Hollanda arasındaki krizi değerlendiren CHP’li Pekşen, şöyle konuştu:

 “Dış politika medyatik şovlar üzerinden.  yapılmaz”

“İnanılmaz bir iyi senaryo hazırlanmış ama biz buna ‘devekuşu senaryosu’ diyoruz. Hollanda’nın Başbakanı 8 kez bizim Başbakanı arayıp da telefonda görüşülmemesine rağmen niye görüşemediği de enteresan, Hollanda’ya bir bayan bakanımız gönderiliyor. Hollanda’yla süreç işletiliyor. Dünyanın bütün ülkelerinde dış politikada sokaktaki insanlar dahi şu iki kuralı bilirler: Birincisi dış politika medyatik şovlar üzerinden yapılmaz. Masa başında yapılır ve mümkün olduğu kadar ikili ilişkiler kapalı kapılar ardında yapılır. İkincisi dış politikada parti çıkarları değil en önemlisi ülke çıkarlarıdır.”

“Hakkında soruşturma açılmalı”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hakkında soruşturma açılması gerektiğini savunan Pekşen, “Bu Dışişleri Bakanı, 15 gündür bu senaryonun baş kurgulayıcısıdır, baş mimarıdır. Başbakan 6 Mart günü bir televizyon kanalında yayına çıkıyor, ‘Hollanda’da çalışma yapacağız, ama orada seçimler var. Seçimden sonra yapacağız bu çalışmalarımızı’ diyor. Ne oldu da seçimler aşamasına çekildi bu. Burada görev Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’ndadır. Yapabilir mi? Asla zerre kadar umudum yok” diye konuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM