USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Galatasaray AKP’nin baskısına dayanamayıp Hakan Şükür’ü ihraç etti

Galatasaray’da Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2 bin 750 kişi ihraç edildi. Yönetim kurulunun aldığı kararda gerekçe olarak kulüp aidatlarının ödenmemesi gösterildi.  Galatasaray’ın sitesinde yer alan açıklama şöyle: Yönetim Kurulumuzun 26 Mart 2017 tarihli toplantısında alınan karar gereğince “Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliklerinin sona erdirilmesine” karar verilmiştir. Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu […]

Galatasaray AKP’nin baskısına dayanamayıp Hakan Şükür’ü ihraç etti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Galatasaray’da Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2 bin 750 kişi ihraç edildi. Yönetim kurulunun aldığı kararda gerekçe olarak kulüp aidatlarının ödenmemesi gösterildi.

 Galatasaray’ın sitesinde yer alan açıklama şöyle:

Yönetim Kurulumuzun 26 Mart 2017 tarihli toplantısında alınan karar gereğince “Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliklerinin sona erdirilmesine” karar verilmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Hakan Şükür: İstifa ediyorum

Hakan Şükür, ihraç kararının açıklanmasının ardından Twitter hesabından paylaştığı bir mesaj ile kulüpten istifa ettiğini açıladı.

Olağanüstü toplantı

Hakan Şükür ve Arif Erdem’in dün yapılan mali genel kurulda ihraç taleplerinin reddedilmesinin ardından Galatasaraylı yöneticiler olağanüstü toplantı kararı almıştı. Ani alınan karar sonrası saat 17.00’de yöneticiler TT Arena’da bir toplantı gerçekleştirdi. İlerleyen saatlerde açıklanan karara göre, Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2 bin 750 kişi ihraç edildi. 2 bin 750 kişinin ihraç sebebinin kulüp aidatlarının ödenmemesi gösterildi.

Öz ve Mutlu dahil 5 kişiye ihraç kararı

Dün Galatasaray’da gerçekleşen mali genel kurulda kulüp disiplin kurulunun değerlendirmesi sonucunda yönetim kurulunun üyelikten çıkartılmalarına karar verdiği eski savcı Zekeriya Öz, tutuklu valiler Hüseyin Avni Mutlu ve Şahabettin Harput, eski futbolcular Hakan Şükür, Arif Erdem ve İsmail Demiriz ile iş adamı Hazim Sesli ile ilgili oylama yapılmıştı.  Ancak genel kurulda Hakan Şükür ve Arif Erdem’in ihraç kararı oy çokluğuyla reddedilmişti.

Hükümetten tepki

Cemaat ile ilişkisi olduğu belirtilen eski futbolcuların ihraç kararının reddedilmesinin ardından sarı-kırmızılı kulübe tepkiler gelmişti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sarı-kırmızılı kulübün bu kararı düzeltmesi gerektiğini söylemişti.