USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

ABD o paralar için resmen Ankara yönetmini gösterdi

Açıklamada “şirketten alınan para” denmedi, doğrudan “Türkiye’den alınan para” denmesi dikkat çekti. Temsilciler Meclisi Denetleme Komitesi Başkanı Jason Chaffetz, bugün yaptığı açıklamada Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Başdanışmanı Mike Flynn’in Rusya ve Türkiye’den aldığı paraların ‘kanunsuz olduğunun’ görüldüğünü açıkladı. Açıklamada “şirketten alınan para” denmedi, doğrudan “Türkiye’den alınan para” denmesi dikkat çekti. Komitenin Demokrat Partili Eşbaşkanı Elijah […]

ABD o paralar için resmen Ankara yönetmini gösterdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Açıklamada “şirketten alınan para” denmedi, doğrudan “Türkiye’den alınan para” denmesi dikkat çekti.

Temsilciler Meclisi Denetleme Komitesi Başkanı Jason Chaffetz, bugün yaptığı açıklamada Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Başdanışmanı Mike Flynn’in Rusya ve Türkiye’den aldığı paraların ‘kanunsuz olduğunun’ görüldüğünü açıkladı. Açıklamada “şirketten alınan para” denmedi, doğrudan “Türkiye’den alınan para” denmesi dikkat çekti.

Komitenin Demokrat Partili Eşbaşkanı Elijah Cummings ile birlikte yaptıkları basın açıklamasında Chaffetz, Flynn’in Rusya ve Türkiye bağlantılı paraları almadan önce gerekli yerlerden izin almasi gerektigi halde, izin istemediğini açıkladı.

Flynn, emekli bir general olduğu için emekliliğinden sonra yaptığı işlerde Pentagon ve diğer gerekli yerlerden uygun olduğuna dair izin alması gerekiyor.

Chaffetz Salı sabahı şunları söyledi: ”Kendim de eski bir askeri yetkili olarak diyebilirim ki emekli bir asker olarak Rusya, Türkiye veya başka bir ülkeden bir para alamazsın. Alamazsın işte! Eğer almışsa ki öyle görünüyor o zaman bu uygun bir işlem değil. Ve kanunların ihlalinin sonuçları olacaktır.”

Flynn’i lobici olarak tutan kişi hatırlanacağı gibi Türk işadamı Ekim Alptekin idi. Alptekin kendisinin ‘özel bir şirket’ olarak Flynn’i tuttuğunu söylese de, Flynn, ABD Adalet Bakanlığına başvurusunda yaptığı lobinin Türk hükümeti lehine olduğunu anladığını ve bundan dolayı yabancı ülke lobicisi olarak kayıt yaptırdığını kaydetmişti.