USD
3,8293
EURO
4,5171
ALTIN
153,2287

AKAM: Şaibeli değil yüzde yüz hileli seçim

Referandumda şaibe iddiaları sürerken Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, “Bizim tahminimiz yüzde 53 hayırdı. Yüzde 53’ün çok üzerinde hayır çıktı” dedi. Referandum sonrası şirketini kapatma kararı alan AKAM Başkanı Özkiraz, “Problemimiz sandıktan ne çıktığı değil, sandığa ne girdiği. Sandığa giren çıkmadı zaten problem burada. Hayır oyları yüzde 53’ün çok üzerinde” dedi. Özkiraz, KRT’de […]

AKAM: Şaibeli değil yüzde yüz hileli seçim
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Referandumda şaibe iddiaları sürerken Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, “Bizim tahminimiz yüzde 53 hayırdı. Yüzde 53’ün çok üzerinde hayır çıktı” dedi.
Referandum sonrası şirketini kapatma kararı alan AKAM Başkanı Özkiraz, “Problemimiz sandıktan ne çıktığı değil, sandığa ne girdiği. Sandığa giren çıkmadı zaten problem burada. Hayır oyları yüzde 53’ün çok üzerinde” dedi.

Özkiraz, KRT’de Haber Merkezi programında Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtladı.

“Şaibeli demek doğru düzgün yapılıp yapılmadığı belli olmadığı anlamındadır. Bu seçim şaibeli değil, bu seçim yüzde yüz hileli bir seçimdir, yüzde yüz eminim” diyen Özkiraz, “Problemimiz sandıktan ne çıktığı değil, sandığa ne girdiği. Adalet Kalkınma Partisi sandıktan çıkanı değil, sandığa giren millet iradesini yok sayıyorlar. Sandığa giren çıkmadı zaten problem burada. Sandığa giren belli, sandığa net olarak hayır girdi. Bizim tahminimiz yüzde 53 hayırdı. Yüzde 53’ün çok üzerinde hayır çıktı” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM