USD
3,8310
EURO
4,5121
ALTIN
153,0988

Akp polisleri ölüleri tutuklamaya gönderdi

15 Temmuz’dan aylar önce ölen öğretmen Didem Top’un evi geçtiğimiz hafta 15 Temmuz Darbe girişiminde katılmak suçlamasıyla basıldı. Aktifhaber’in ulaştığı bilgilere göre olay şöyle gerçekleşti. BİR EĞİTİMCİNİN HİKAYESİ Didem Top eğitime gönül vermiş biriydi. Şifa Üniversitesi’nde çalışıyor, bir yandan da hastalığıyla uğraşıyordu. Doktorlar kas erimesi teşhisi koymuştu. Hastalığı boyunca son ana kadar eğitimden ayrılmamaya çalıştı. […]

Akp polisleri ölüleri tutuklamaya gönderdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

15 Temmuz’dan aylar önce ölen öğretmen Didem Top’un evi geçtiğimiz hafta 15 Temmuz Darbe girişiminde katılmak suçlamasıyla basıldı. Aktifhaber’in ulaştığı bilgilere göre olay şöyle gerçekleşti.

BİR EĞİTİMCİNİN HİKAYESİ

Didem Top eğitime gönül vermiş biriydi.

Şifa Üniversitesi’nde çalışıyor, bir yandan da hastalığıyla uğraşıyordu. Doktorlar kas erimesi teşhisi koymuştu.

Hastalığı boyunca son ana kadar eğitimden ayrılmamaya çalıştı. Ta ki yapamayacak hale gelinceye kadar.

İlerleyen hastalığı sonucunda Didem Top, 2015’in son günlerinde hayata gözlerini yumdu ve memleketi Konya’ya defnedildi.

15 TEMMUZ’LA İLGİLİ 1.5 YIL ÖNCE ÖLENİ SUÇLADILAR
Didem Top’un ölümünden sonra Türkiye’de çok kötü şeyler oldu. Mesleğinin son günlerinde Şifa Üniversitesi zorluklar yaşıyordu ancak 15 Temmuz sonrası herşey alt üst olmuştu.

Şifa Üniversitesi de kapatılan eğitim kurumlarından biriydi.

Ve geçen hafta İzmir’de Şifa Üniversitesi çalışanlarına yönelik sabahın ilk ışıklarında operasyon başladı. Akademisyenler ve idari personelin evleri basılıyordu.

Bir buçuk yıl önce hayata gözlerini yummuş Didem Top’un evi de baskına uğradı. Polisler 15 Temmuz’dan aylar önce hayata gözlerini yummuş Didem Top’u “darbeci” diye gözaltına almak istiyorlardı.

“DİDEM ÖLDÜ EVLADIM”
Anne ve babası, kapılarında gördüklerleri polis mangasının ellerindeki Didem Top’un isminin yazdığı gözaltı kararını görünce acı bir “ah” çektiler ve şöyle dediler: “Gözaltına almak istiyorsanız mezarlığa gitmelisiniz, Didem öldü evladım”

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM