USD
3,8307
EURO
4,5128
ALTIN
153,1533

Ankara’nın yeni Belediye Başkanı Babacan mı olacak?

AKP’de referandumun faturasının belediye başkanlarına kesileceği iddiaları isimlendirmeye vardı. Ankara ve İstanbul’da ‘Hayır’ oylarının önde çıkmasının faturasının belediye başkanlarına kesileceği iddialarına bir yenisi daha eklendi. Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, “hayır” oylarının önde çıktığı illerin AKP’li belediye başkanlarının 2019’da yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday gösterilmeyeceğini yazdı. Uğuroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine Melih Gökçek’in yerine eski […]

Ankara’nın yeni Belediye Başkanı Babacan mı olacak?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP’de referandumun faturasının belediye başkanlarına kesileceği iddiaları isimlendirmeye vardı.

Ankara ve İstanbul’da ‘Hayır’ oylarının önde çıkmasının faturasının belediye başkanlarına kesileceği iddialarına bir yenisi daha eklendi. Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, “hayır” oylarının önde çıktığı illerin AKP’li belediye başkanlarının 2019’da yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday gösterilmeyeceğini yazdı. Uğuroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine Melih Gökçek’in yerine eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın getirileceğini ileri sürdü.

Orhan Uğuroğlu’nun “Gökçek gidiyor, Babacan geliyor” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunda hayır çıkan illerin AKP’li Belediye Başkanları Mart 2019’da yapılacak yerel seçimde tekrar aday gösterilmeyecek. Bu karar ile 1994’ten bu yana 5 kez üst üste Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Melih Gökçek’in de miadı dolmuş oldu.

AKP’nin bu kararını ilk kabul eden ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oldu ve partisinden önce kendisi, “aday olmayacağım” diye açıkladı.

Melih Gökçek’e gelecek olursak Ankaralıların desteğini de kaybeden Gökçek’in “tekrar aday olacak mısınız?” şeklindeki soruya, “adayım” dememesi de dikkat çekti.

AKP kulislerinde Melih Gökçek’in yerine Ankaralı, Başbakan eski Yardımcısı Ali Babacan’ın adı ön plana çıktı.”

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM