USD
3,7599
EURO
4,6674
ALTIN
162,8940

Başkanlığın halka ilk hediyesi sağlıkta zam oldu

Muayene katılım paylarına pazartesi itibari ile %60, ilaç katılım paylarına %70 zam. Hasta muayene ücretlerine ve ilaç katılım paylarına yüzde 20 ile yüzde 70 arasında zam geldi. Referandum’un ardından ilk zam ilaç ve sağlık alanında geldi. Oran astnomik düzeyde. SGK hasta muayene ücretlerine yüzde 20 ile yüzde 60 oranında zam yaptı. Devlet hastanelerine gidenlerin muayene ücretleri 5 liradan […]

Başkanlığın halka ilk hediyesi sağlıkta zam oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Muayene katılım paylarına pazartesi itibari ile %60, ilaç katılım paylarına %70 zam.

Hasta muayene ücretlerine ve ilaç katılım paylarına yüzde 20 ile yüzde 70 arasında zam geldi.

Referandum’un ardından ilk zam ilaç ve sağlık alanında geldi. Oran astnomik düzeyde.

SGK hasta muayene ücretlerine yüzde 20 ile yüzde 60 oranında zam yaptı. Devlet hastanelerine gidenlerin muayene ücretleri 5 liradan 6 liraya, özel hasteneye gidenlerin muayene ücretleri ise 12 liradan 15 liraya yükseltildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde değişiklik yapılmasına dair tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Ayakta tedavi ve diş hekimi muayenesi katılım payı ücretleri, ikinci basamak resmi sağlık hizmeti sunucunda 6 lira, üniversiteler ile ortak kullanılan Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde 7 lira, üniversite hastanelerine bağlı üçüncü basamak sağlık hizmeti sunucularında 8 lira, özel sağlık hizmeti sunucularında ise 15 lira olarak belirlendi.

İLAÇ KATILIM PAYLARINA DA ZAM
Zam sadece muayene ücretleriyle sınırlı kalmadı, ilaç katılım paylarına da ​%70 zam yapıldı.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM