USD
3,7592
EURO
4,6691
ALTIN
162,8944

Çalışma Bakanlığı özel şirketmiş gibi referandumda medyaya ‘Evet’ için para yağdırmış

İktidar başı her sıkıştığında çalışanlardan kesilen ve işsizlere verilmesi gereken paralara el atıyor. Geçen ay itibariyla İşsizlik Fonu’nda 106 milyar lira vardı. Bu paranın nereye harcandığını bilen yok. Fondan Çalışma Bakanlığı’na her yıl 3,9 milyar lira veriliyordu. Referandum vaatleri nedeniyle harcamalar artınca miktar 6,6 milyar liraya çıkarıldı. TELEVİZYON REKLAMLARINA VE AFİŞLERE PARA AKTI Türkiye’de ilk […]

Çalışma Bakanlığı özel şirketmiş gibi referandumda medyaya ‘Evet’ için para yağdırmış
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İktidar başı her sıkıştığında çalışanlardan kesilen ve işsizlere verilmesi gereken paralara el atıyor. Geçen ay itibariyla İşsizlik Fonu’nda 106 milyar lira vardı. Bu paranın nereye harcandığını bilen yok.

Fondan Çalışma Bakanlığı’na her yıl 3,9 milyar lira veriliyordu. Referandum vaatleri nedeniyle harcamalar artınca miktar 6,6 milyar liraya çıkarıldı.

TELEVİZYON REKLAMLARINA VE AFİŞLERE PARA AKTI

Türkiye’de ilk kez bir bakanlık bu referandum sürecinde hizmetlerini duyuran reklamlar yaptı. Genel Sağlık Sigortası’ndan emekliye promosyana kadar her şey vardı reklamlarda. Aslında amaç hizmetleri tanıtmak değil ‘Evet’ için propaganda yapmaktı. Bunun için tüm medyaya milyonlarca lira harcandı. Masraflar halkın vergilerinden karşılandı.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM