USD
3,9381
EURO
4,7032
ALTIN
163,1014

Erdoğan istediği oyu alamadığı Trabzon’u cezalandırdı

Trabzon geçmişte Karadeniz’in tartışmasız yıldız kentiydi. Ama Erdoğan’a yeterince oy çıkmaması, Trabzonspor üzerinde süren tartışmalarda halkın Erdoğan’ı suçlaması gibi nedenlere Hükümet bilinçli biçimde Trabzon’u cezalandırma kararı aldı.  Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk’ün yazısına göre durum şöyle: “Trabzon Polis Meslek Yüksekokulu imam hatip lisesine dönüştürülüyor. Bu okullara kimse karşı değil ama ihtiyaç olmadan okul açılması, diğer kurumun […]

Erdoğan istediği oyu alamadığı Trabzon’u cezalandırdı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Trabzon geçmişte Karadeniz’in tartışmasız yıldız kentiydi. Ama Erdoğan’a yeterince oy çıkmaması, Trabzonspor üzerinde süren tartışmalarda halkın Erdoğan’ı suçlaması gibi nedenlere Hükümet bilinçli biçimde Trabzon’u cezalandırma kararı aldı. 

Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk’ün yazısına göre durum şöyle:

“Trabzon Polis Meslek Yüksekokulu imam hatip lisesine dönüştürülüyor. Bu okullara kimse karşı değil ama ihtiyaç olmadan okul açılması, diğer kurumun elinde bulunan okulun alınması da doğru değil. Bölgenin yıldızı olan Trabzon’un içi giderek boşaltılıyor. O zaman bazı örnekler de verelim: Trabzon’da bulunan PTT eğitim tesisleri kapatıldı, eğitimler Başbakan’ın memleketi Erzincan’da verilmeye başlandı. PTT’nin o binaları şimdi atıl durumda… Trabzon’da bulunan bölge müdürlüklerinin çoğu kapatıldı. Trabzon limanından narenciye, yaş sebze nakliyatı Samsun limanına kaydırıldı. Kentin nüfusu göçler nedeniyle giderek azaldığı için milletvekili sayısı da 8’den 6’ya indi. Bir taraftan adalarımız işgal ediliyor, bölücü terör örgütünün hain eylemleri devam ediyor. İçeride ve dışarıda ülkemiz kıskaca alınmak isteniyor. Bunlar yetmiyormuş gibi insanımızı da “yandaş”, “yandaş olmayan” diye bölüyorlar. Nereye gidiyoruz biz böyle?

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM