USD
3,8308
EURO
4,5127
ALTIN
153,1422

Hayır diyenlere operasyon başladı

38 adrese eşzamanlı baskın. Gerekçe: “Evet’in meşru olmadığı yönünde halkı galeyana getirmek” DHA’nın haberine göre, İstanbul’da düzenlenen operasyon kapsamında 38 kişi hakkında yakalama kararı olduğu ve gözaltına alınanların Vatan Emniyet’e götürüldüğü öğrenildi. ‘Evet’in Meşru Olmadığı Yönünde Halkı Galeyana Getirmek’ suçlaması ile ÖDP İl Yöneticisi Mesut Geçgel evinden TEM tarafından gözaltına alındı. Geçgel ise gözaltına alındığını sosyal medya hesabından […]

Hayır diyenlere operasyon başladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

38 adrese eşzamanlı baskın. Gerekçe: “Evet’in meşru olmadığı yönünde halkı galeyana getirmek”
DHA’nın haberine göre, İstanbul’da düzenlenen operasyon kapsamında 38 kişi hakkında yakalama kararı olduğu ve gözaltına alınanların Vatan Emniyet’e götürüldüğü öğrenildi.

‘Evet’in Meşru Olmadığı Yönünde Halkı Galeyana Getirmek’ suçlaması ile ÖDP İl Yöneticisi Mesut Geçgel evinden TEM tarafından gözaltına alındı.

Geçgel ise gözaltına alındığını sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

“‘Meşru’ olan ‘evet’ oylarını protesto ettiğim gerekçesiyle gözaltına alınıyorum. At hırsızları boş durmuyor. Memleket bizim. Biz kazandık!”

POLİS: GEREKÇE ‘ERDOĞAN’A HAKARET

Polis ekipleri baskın esnasında gerekçe olarak “Erdoğan’a hakaret” iddiasını söyledi.

Gözaltına alınanlar arasında İstanbul Üniversitesi öğrencisi Berkay Ustabaş, Beyoğlu’nda “hayır” kampanyası yürüten Abdullah Atalay, Fatih Haziran Meclisi’nden Serdal Gül, ÖDP İl Yöneticisi Mesut Geçgel ve Öğrenci Kolektifleri’nden Deniz Can Sarıkaya da bulunuyor.

ÖDP: GEREKÇE ‘EVET’İN MEŞRU OLMADIĞI YÖNÜNDE HALKI GALEYANA GETİRMEK’

ÖDP sosyal medya hesabından yaşanan ev baskınına ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, İstanbul İl yöneticisi Mesut Geçgel TEM tarafından gözaltını belirterek, gerekçesini ‘Evet’in Meşru Olmadığı Yönünde Halkı Galeyana Getirmek’ olarak nitelendirdi.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM