USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

İranlı medya patronu İstanbul’da öldürüldü

İranlı Karimian ve Kuveytli ortağı İstanbul’da otomatik silahlarla sokak ortasında infaz edildi. Prodüksiyon ve eğlence şirketi GEM TV’nin sahibi ve yanındaki Kuveytli iş ortağı İstanbul’da öldürüldü. Prodüksiyon ve eğlence şirketi GEM TV’nin sahibi İran uyruklu İngiliz vatandaşı Saeed Karimian ve yanındaki Kuveytli iş ortağı Maslak’ta öldürüldü. Araca saldıranların kullandığı cip ise ateşe verilmiş olarak bulundu. ARACIN […]

İranlı medya patronu İstanbul’da öldürüldü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İranlı Karimian ve Kuveytli ortağı İstanbul’da otomatik silahlarla sokak ortasında infaz edildi. Prodüksiyon ve eğlence şirketi GEM TV’nin sahibi ve yanındaki Kuveytli iş ortağı İstanbul’da öldürüldü.

Prodüksiyon ve eğlence şirketi GEM TV’nin sahibi İran uyruklu İngiliz vatandaşı Saeed Karimian ve yanındaki Kuveytli iş ortağı Maslak’ta öldürüldü. Araca saldıranların kullandığı cip ise ateşe verilmiş olarak bulundu.

ARACIN ÖNÜ KESİLDİ

Olay, saat 20.15 sıralarında Maslak’ta meydana geldi.

İran uyruklu İngiltere vatandaşı Saeed Karimian’ın aracı seyir halindeyken başka bir araçla önü kesildi.

Otomobilden inen iki kişi peş peşe ateş etti. Dubai merkezli ve Farsça yayın yapan GEM TV isimli eğlence ve dizi şirketi sahibi Saeed Karimian ve yanındaki Kuveytli iş ortağı olay yerinde hayatını kaybetti.

SALDIRGANLAR ÇARŞAFLI

Asayiş şube cinayet masası dedektifleri, Türk dizilerinin Ortadoğu’da satış hakkını elinde bulunduran GEM TV’nin sahibinin öldürülmesiyle ilgili görgü tanıklarının ifadesine başvurdu.

Saldırganların çarşaflı oldukları belirlendi. Ekipler, çevredeki güvenlik kamera görüntülerini topladı.

Saldırganlara ait cip Kemerburgaz yolunda ateşe verilmiş olarak yanarken bulundu.