USD
3,9371
EURO
4,7016
ALTIN
163,0499

IŞİD Türkiye’de yavaş yavaş resmileşiyor: 7 bin güvenlikçi alınıyor

Esad rejiminin en önemli ayağı taklit ediliyor, muhtarlar da unutulmadı. OHAL kapsamında 689 ve 690 sayılı iki yeni KHK Resmi Gazete’de yayınlandı. Yayınlanan 2 yeni KHK ile 7000 güvenlikçi adı altında IŞİD militanlarının alımının yapılacağı maddeler arasında yer aldı.  ESAD REJİMİNİN EN ÖNEMLİ AYAĞI Toplumda geniş bir muhbir ağı kuran ve muhaliflerini tek tek tespit […]

IŞİD Türkiye’de yavaş yavaş resmileşiyor: 7 bin güvenlikçi alınıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Esad rejiminin en önemli ayağı taklit ediliyor, muhtarlar da unutulmadı. OHAL kapsamında 689 ve 690 sayılı iki yeni KHK Resmi Gazete’de yayınlandı. Yayınlanan 2 yeni KHK ile 7000 güvenlikçi adı altında IŞİD militanlarının alımının yapılacağı maddeler arasında yer aldı. 

ESAD REJİMİNİN EN ÖNEMLİ AYAĞI
Toplumda geniş bir muhbir ağı kuran ve muhaliflerini tek tek tespit edip yok edebilecek bir sistem kuran Hafız Esad, mahalle ve sokak içlerine hakim olmayı esas almıştı. Bu çerçevede bekçiler ve mahalle sorumluları doğrudan Hafız Esad’ın sarayına bağlı bir hafiye teşkilatına dönüştürülmüştü.

Erdoğan Rejimi’nde hemen her hafta Saray’da ağırlanan muhtarların SGK primlerini devletin ödemesi avantajı getirilerek Saray’la bağları güçlendirildi.

Alınacak bekçilerin ise AKP teşkilatları referansıyla alınmaları bekleniyor. Bu şekilde yeni bir silahlı güç AKP tarafından konuşlandırılmış olacak. Böylece IŞİD Türkiye’de yavaş yavaş resmileşmiş oluyor.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM