USD
3,8301
EURO
4,5120
ALTIN
153,0896

Konya’da bir okulun tüm öğretmenlerini hapse attılar

Dün 5 bin kişi hakkında çıkartılan gözaltı kararında Türkiye’nin en iyi lisesi de hedefti. Türkiye dün örneği Engizüsyon Dönemi’nde ve Hitler döneminde görülmüş binlerce kişinin toplu gözaltına alınmasına sahne oldu. AKP hükümeti 5 bin kişi hakkında toplu gözaltı kararı çıkardı. Hakkında gözaltı kararı verilenlerin neredeyse tamamı eğitimciydi. Öyle ki bazı özel okulların öğretmenlerinin tamamı hedef […]

Konya’da bir okulun tüm öğretmenlerini hapse attılar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dün 5 bin kişi hakkında çıkartılan gözaltı kararında Türkiye’nin en iyi lisesi de hedefti.
Türkiye dün örneği Engizüsyon Dönemi’nde ve Hitler döneminde görülmüş binlerce kişinin toplu gözaltına alınmasına sahne oldu. AKP hükümeti 5 bin kişi hakkında toplu gözaltı kararı çıkardı.
Hakkında gözaltı kararı verilenlerin neredeyse tamamı eğitimciydi. Öyle ki bazı özel okulların öğretmenlerinin tamamı hedef alındı. Bunlardan biri de Konya özel Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi’ydi.
Okulun öğretmenlerinin tamamı gözaltına alındı.

İKİ YIL ÜSTÜSTE 8 BİN 279 LİSE ARASINDA EN İYİ OKUL
Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi, genel öğrenci başarısının yüksekliğiyle dikkat çekiyordu.

2011 ve 2012 eğitim-öğretim yılı ölçme ve değerlendirme sonuçlarına göre ÖSYM Türkiye birincisi olarak Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesini açıklamıştı.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre Merve-Büyükkoyuncu Fen Lisesi, YGS-1, YGS-2, YGS-6 ve LYS Matematik, Geometri, Fizik branşları puan ortalamalarında Türkiye Birincisi olarak en başarılı okul olmuştu.

8 bin 279 Lise arasında Türkiye birincisi olmayı başaran Büyükkoyuncu Fen Lisesi, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ile LYS kimya ve biyoloji branşlarında da Türkiye ikincisi olduğu açıklanmıştı. İki yıl üst üste birinci olan Lise, 2013 yılında ise Türkiye ikincisi olmuştu.

Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi, 15 Temmuz’dan sonra çıkartılan KHK ile kapatılmış ve tüm çalışanlarının görevlerine son verilmişti. Şimdi ise tüm öğretmenleri “mahrem imam” denilerek gözaltına alındı. Okulu Türkiye birincisi yaparken gece gündüz çalışan eğitim kadrosunun, zaman bulup “mahrem imam” gibi ne olduğu belli olmayan işlerle uğraştığı iddiası ise tarihe trajik bir çarpıtma olarak geçti.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM