USD
3,8304
EURO
4,5120
ALTIN
153,1146

MHP Başkan adayı Özdağ: Erdoğan, Reza’ya karşılık PKKistan’ı kabul edecek

Rudolph Guiliani’nin, ABD’de tutuklu Reza Zarrab’ın durumunu ele almak için geçtiğimiz şubat ayında Ankara’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile kayıt dışı olarak ne görüştüğüne yönelik önemli bir iddia gündeme geldi. MHP Genel Başkan adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Twitter hesabından pazarlığa ilişkin çok tartışılacak ifadeler kullandı. Özdağ, ”Zarrab’ın davasının düşürülmesi karşılığında Erdoğan, PKK-ABD’nin Rakka operasyonunu ve […]

MHP Başkan adayı Özdağ: Erdoğan, Reza’ya karşılık PKKistan’ı kabul edecek
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Rudolph Guiliani’nin, ABD’de tutuklu Reza Zarrab’ın durumunu ele almak için geçtiğimiz şubat ayında Ankara’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile kayıt dışı olarak ne görüştüğüne yönelik önemli bir iddia gündeme geldi.

MHP Genel Başkan adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Twitter hesabından pazarlığa ilişkin çok tartışılacak ifadeler kullandı. Özdağ, ”Zarrab’ın davasının düşürülmesi karşılığında Erdoğan, PKK-ABD’nin Rakka operasyonunu ve ilhakını özetle PKKistan’ı kabul edecek.” dedi.
Guiliani, mahkemeye sunduğu ifadede, Zarrab davasındaki görevini “ABD ile Türkiye arasında ABD ulusal çıkarlarına uygun bir anlaşma yapmak” olduğunu açıklamıştı. “ABD’nin çıkarlarına ve güvenliğine katkı sağlayabileceğini” mahkemeye resmen bildiren Giuliani’nin, ifadesinde hiç “Türkiye’nin çıkarı” ya da “Türkiye’nin güvenliğinden” bahsetmemesi dikkat çekti.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM