USD
3,7600
EURO
4,6679
ALTIN
162,9118

Öcalan ‘Evet’ çağrısı yaptı

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, Rudaw’ın ofisinden konuştu ve ‘Evet’ çağrısı yaptı. Öcalan bununla da kalmadı, iktidarda Kemalizmin olduğunu iddia ederek ‘Şeriat’ çağrısı yaptı. Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, Rudaw’a verdiği röportajda, bugün ülkemizde gerçekleşen Başkanlık Anayasası’na dair gerçekleşen referandumda ‘Evet’ çağrısında bulundu. Öcalan, “Kemalist sistem yerine İslami bir sistemin gündeme girdiğini görebiliyoruz. Kemalist sistemin yerine dine dayalı bir sistemin […]

Öcalan  ‘Evet’ çağrısı yaptı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, Rudaw’ın ofisinden konuştu ve ‘Evet’ çağrısı yaptı. Öcalan bununla da kalmadı, iktidarda Kemalizmin olduğunu iddia ederek ‘Şeriat’ çağrısı yaptı.
Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, Rudaw’a verdiği röportajda, bugün ülkemizde gerçekleşen Başkanlık Anayasası’na dair gerçekleşen referandumda ‘Evet’ çağrısında bulundu. Öcalan, “Kemalist sistem yerine İslami bir sistemin gündeme girdiğini görebiliyoruz. Kemalist sistemin yerine dine dayalı bir sistemin değişimi gündemdedir” diyerek, bunu Türkiye’nin gerçekleri olarak pazarladı.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM