USD
3,8302
EURO
4,5118
ALTIN
153,0911

Referandumdaki hileleri tespit eden AGİT, AKP basını tarafından terörist ilan edildi

Hükümetin isteği dışında konuşan herkesi “terörist” ilan eden iktidar çevresi ve basını, en son referandumdaki şaibelere dikkat çeken AGİT üyelerini hedef aldı.  Bütün dünyada seçim gözlemleri yaparak raporlar hazırlayan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Türkiye’deki seçim gözlemi yeni bir krize dönüştürülüyor. AGİT heyetinin seçimdeki şaibelere dikkat çekerek yaptığı ön açıklama, iktidar çevresi tarafından saldırıya […]

Referandumdaki hileleri tespit eden AGİT, AKP basını tarafından terörist ilan edildi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Hükümetin isteği dışında konuşan herkesi “terörist” ilan eden iktidar çevresi ve basını, en son referandumdaki şaibelere dikkat çeken AGİT üyelerini hedef aldı. 

Bütün dünyada seçim gözlemleri yaparak raporlar hazırlayan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Türkiye’deki seçim gözlemi yeni bir krize dönüştürülüyor. AGİT heyetinin seçimdeki şaibelere dikkat çekerek yaptığı ön açıklama, iktidar çevresi tarafından saldırıya uğraması için yeterli oldu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AGİT heyetine yönelik, “Siz kim oluyorsunuz haddinizi bilin” şeklindeki çıkışından sonra bugün bütün AK Parti basını AGİT heyetini ve üyelerini “terörist” ilan etti.

Güneş, Takvim, Vatan, Akşam, Akit, Star, Yeni Şafak, Sabah gibi onlarca gazete de AGİT üyelerinin “terörist” ve “PKK yandaşı” olduğuna ilişkin haberler yer almaya başladı. Bunun için de AGİT ile ilgisi olmayan Sol Parti üyesi Andrej Hunko’nun PKK bayrağı ile çekilmiş bir fotoğrafını kullandılar.

Oysa Hunko, Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi tarafından gönderilen 23 kişilik siyasi gözlemci arasında yer alıyordu. Ayrıca Hunko, bugün kullanılan fotoğrafı gerekçe gösterilerek Diyarbakır ve Mardin’de seçim gözlemi yapması engellendi.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM