USD
3,8312
EURO
4,5130
ALTIN
153,1448

Suud Kralı’ndan 40 önemli değişiklik

Suudi Arabistan Kralı Salman yayınladığı 40’tan fazla kraliyet kararnamesiyle önemli değişiklikler yaptı. Kral Selman Air Force pilotu olan oğlu Prens Halid Abdulaziz’i Washington Büyükelçiliği görevine atadı. Reuters’ın haberine göre ABD Büyükelçiliği görevine Prens Halid Bin Salman Bin Abdulaziz getirildi. Kral’ın diğer oğlu Emir Abdulaziz Bin Selman ise Enerjiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak atandı. Öte yandan […]

Suud Kralı’ndan 40 önemli değişiklik
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Suudi Arabistan Kralı Salman yayınladığı 40’tan fazla kraliyet kararnamesiyle önemli değişiklikler yaptı. Kral Selman Air Force pilotu olan oğlu Prens Halid Abdulaziz’i Washington Büyükelçiliği görevine atadı.

Reuters’ın haberine göre ABD Büyükelçiliği görevine Prens Halid Bin Salman Bin Abdulaziz getirildi. Kral’ın diğer oğlu Emir Abdulaziz Bin Selman ise Enerjiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak atandı.

Öte yandan İstihbarat Başkan Yardımcısı, Kara Kuvvetleri Komutanı ve bazı bakanlar görevinden alınarak yerlerine yeni isimler atandı.

Geçen yıl eylülde ekonomik krizden dolayı askıya alınan sosyal hak ve ek ödemeler de kraliyet emirleriyle geri getirildi. Ayrıca Yemen’deki Husilere yönelik savaşta görev yapan askeri ve güvenlik personeline iki maaş ikramiye ödenmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: Sözcü

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM