USD
3,9354
EURO
4,7005
ALTIN
163,0933

AKP’den küçük çocuğa tecavüz edenleri kurtarma operasyonu

Neredeyse bir şehrin günahına dönüşen olayda istismarcıların bırakılması için AKP’li Ataullah Hamidi devreye girmiş. Batman’da ortaya çıkan cinsel istismar ve fuhuş skandalıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4 kişinin serbest bırakılması için AKP’li vekil Ataullah Hamidi’nin savcıyı aradığı iddia edildi. Hamidi “yoğunluk”tan iddialara yanıt vermedi. Batman’da 14 yaşındaki G.’nin cinsel istismara maruz bırakılmasının ardından aylarca […]

AKP’den küçük çocuğa tecavüz edenleri kurtarma operasyonu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Neredeyse bir şehrin günahına dönüşen olayda istismarcıların bırakılması için AKP’li Ataullah Hamidi devreye girmiş.

Batman’da ortaya çıkan cinsel istismar ve fuhuş skandalıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4 kişinin serbest bırakılması için AKP’li vekil Ataullah Hamidi’nin savcıyı aradığı iddia edildi. Hamidi “yoğunluk”tan iddialara yanıt vermedi.

Batman’da 14 yaşındaki G.’nin cinsel istismara maruz bırakılmasının ardından aylarca sistematik şekilde fuhuşa zorlanması olayına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Olay ardından 14 yaşındaki G. ile birlikte fuhuşa zorlanan onlarca çocuğun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde koruma altına alındığı öğrenildi.

G.’nin savcılığa ifade vermesiyle birlikte başlatılan soruşturma kapsamında, kendisini fuhuşa zorlayan Yıldız Ç., cinsel istismara maruz bırakanlardan esnaf Şakir A. ile muhtar Abdulkadir T. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi daha tutuklandı. Muhtar Abdulkadir T.’nin, referandum sürecinde kentte “Evet” çalışması yürüttüğü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 1 Nisan’da Diyarbakır’da gerçekleştirilen mitinge halkın katılımı yönünde tehdit ettiği ileri sürüldü.

Çocukları sistematik şekilde fuhuşa zorlayan 4 kişinin tutuklanması ardından, soruşturma dosyasına ise gizlilik kararı getirildi.

Öte yandan suça ortak olan birçok kişinin “Kentin tanınmış isimleri olduğu” için serbest bırakıldığı iddia ediliyor.

AKP’Lİ VEKİLİN SAVCIYI ARADIĞI İDDİASI

Soruşturma dosyasına yönelik gizlilik kararı devam ederken, AKP Batman Milletvekili Ataullah Hamidi’nin, soruşturma savcısını telefonla arayarak tutuklanan 4 kişinin serbest bırakılması talebinde bulunduğu iddia edildi. Soruşturma savcısının ise Hamidi’ye tepki gösterdiği belirtildi. Söz konusu durumun Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde çalışma yürüten sosyal hizmet uzmanları tarafından hazırlanan rapora da yansıdığı ileri sürüldü.

Rapora ilişkin aradığımız sosyal hizmet uzmanları, savcılık tarafından konulan gizlilik kararından dolayı konuya ilişkin bilgi vermekten kaçındı.

YETKİLİLERİN SESSİZLİĞİ KENTTE ENDİŞE YARATIYOR

Çocuklarını okula göndermekte tereddüt eden kent halkı, gizlilik kararının kaldırılarak sorumluların teşhir edilmesini istiyor.

VEKİL YOĞUN!

İddialara ilişkin aradığımız AKP Batman Milletvekilli Ataullah Hamidi’nin danışmanı, milletvekillinin yoğun olduğu için görüştürülmeyeceğini belirterek, iddiaların doğru olmadığını ve böyle bir girişimde bulunulmadığını ileri sürdü.

YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    0 YORUM