USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Beştepe’nin müdavimi Andan Oktar Masonmuş

Yıllarca birinci hamur kağıda Mosonluk aleyhine kitaplar bastırıp “Harun Yahya” imzasıyla ücretsiz olarak on binlercesini dağıtan Adnan Oktar’ın mason olduğu ortaya çıktı. Hem de bizzat kendisi bunu yayınladı.  OLAY A9 TV’DE YAŞANDIİtalyan Mason Locası Gian Franco Pilloni, Oktar’ın A9 TV’deki canlı yayın programına katılarak kendisine 33. Derece Mason Diploması verdi. Ancak kısa süre sonra durum […]

Beştepe’nin müdavimi Andan Oktar Masonmuş
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yıllarca birinci hamur kağıda Mosonluk aleyhine kitaplar bastırıp “Harun Yahya” imzasıyla ücretsiz olarak on binlercesini dağıtan Adnan Oktar’ın mason olduğu ortaya çıktı. Hem de bizzat kendisi bunu yayınladı. 

OLAY A9 TV’DE YAŞANDIİtalyan Mason Locası Gian Franco Pilloni, Oktar’ın A9 TV’deki canlı yayın programına katılarak kendisine 33. Derece Mason Diploması verdi.

Ancak kısa süre sonra durum değişti.

Pilloni’nin bağlı oluduğu İtalyan Mason locasının internet sitesinde yapılan duyuruda Oktar’ın “ahlak dışı davranışları” gerekçe gösterilerek, “onursuzlaştırılarak” masonluktan ihraç edildiği ilan edildi. İtalya’nın Büyük Locası’nın Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Adnan Oktar’ın 5 Mayıs 2017 tarihinde kovulduğu yazıldı.

Bu gelişmeye ise Oktar cephesinden yanıt geldi. Oktar’ın temsilcisi Bilge Soylu Odatv’ye yaptığı açıklamada söz konusu kovulma ilanının “Gian Franco Pilloni’nin geçerliliği olmayan mason locasına ait bir blog sayfası” olduğu belirtilerek “Bu haberde geçen La Gran Loggia D’italia UMSOİ isimli loca, İtalya’da geçerli olan resmi bir mason locası değildir. Üyeleri 3-4 kişiden oluşan sahte bir locadır. Gian Franco Pilloni’nin gerçek İtalyan mason locası olan Simonetti mason locası ile bağlantısı yoktur ve dolayısıyla bir masonluk yetkisi de yoktur” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada Oktar’ın locadan kendisinin ayrıldığı belirtilerek, ayrılma sebebi olarak Gian Franco Pillioni’nin Adnan Oktar’dan para istemesi ve bu para taleplerine Oktar tarafından olumsuz cevap verilmesi olduğu söylendi.

Ayrıca Pillioni ile olan bağın kopmasına bir diğer gerekçe olarak da “Kız arkadaşlarımızın dekolte kıyafetleri konusunda yakışıksız sözlerinin olmasıdır.” denildi. Soylu, dekolteli kedicikler hakkında yakışıksiz sözler söylediğini iddia ettiği Pillioni’nin kızının bikinili fotoğraflarını da paylaştı.